Justyna Kowalczyk 7 na trasie sprint w Canmore

Justyna Kowalczyk 7 na trasie sprint w Canmore

Wczoraj w Canmore rozegrano 5 etap „Ski Tour Canada”. Zawodniczki w kanadyjskiej Prowincji Alberta biegały sprint stylem klasycznym, który już tradycyjnie wygrała Maiken Caspersen Falla z Norwegii. Justyna Kowalczyk zakończyła zmagania na wysokim 7 miejscu.

  „Nordic Centre Prov Park” to jedno z bardziej ulubionych miejsc, naszej znakomitej narciarki. W zawodach Pucharu Świata debiutowała tam 23.01.2008 roku. Startowała ośmiokrotnie, odnosząc 4 zwycięstwa. Trasa jest ciężka z wieloma podbiegami, co zawsze było atutem podopiecznej trenera Wierietielnego.  

    Justyna rozpoczęła te zawody od kwalifikacji, gdzie zajęła 21 miejsce ze stratą 16,83 do Ingvild Flugstad Oestberg. W ćwierćfinale zmierzyła się z Heidi Weng (Norwegia), Jennie Oeberg (Szwecja), Denise Herrmann (Niemcy), Aleną Prochazkovą (Słowacja) oraz Vesną Fabjan (Słowenia). Zawodniczka z Kasiny Wielkiej sprostała zadaniu i z pierwszego miejsca awansowała do półfinału. Troszeczkę pomogła jej wywrotka Heidi Weng, ale szczęściu też trzeba umieć pomóc.            

   W półfinale z Jacobsen, Kylloenen, Ringwald, Hermann i Oeberg – cały czas biegła na drugim premiowanym miejscu i wydawało się że wraz z Norweżką  awansuje do finału. Niestety na finiszu zabrakło sił , co wykorzystała Finka Anne Kylloenen meldując się na drugiej pozycji.

  Dzisiaj w Canmore bieg łączony 2 x 7,5 km. Transmisja w Eurosporcie 1 od godz. 17:45

     Canmore  – 1,5 km sprint techniką klasyczną (wyniki):

  1. Maiken Caspersen Falla (Norwegia)   4:09,26 s.
  2. Astrid Jacobsen (Norwegia)   str.  7,07 s.
  3. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia)  str.  8,66 s.

…7. Justyna Kowalczyk (Polska)   

Zobacz również