Leżajsk/Limanowa. 4 medale karateków z Limanowej na Mistrzostw Polski Południowej

Leżajsk/Limanowa. 4 medale karateków z Limanowej na Mistrzostw Polski Południowej

12 marca nasza ósemka zawodników zdobyła 4 medale podczas Mistrzostw Polski Południowej oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Leżajsku.

Łącznie w zawodach tych wystartowało 223 zawodników z 32 klubów karate z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Organizatorem Mistrzostw był Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Dariusza Burdę. Sędzią głównym był shihan Andrzej Krawontka, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak. Uroczystego otwarcia zawodów w obecności Burmistrza Miasta Leżajsk Pana Andrzeja Janasa i Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pana Andrzeja Rychla dokonał Poseł ziemi leżajskiej Pan Jerzy Paul.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowali: Agnieszka Puch (senior -55 kg), Justyna Woźniak (senior -60 kg), Dawid Jasica (senior -80 kg), Andrzej Tokarczyk (junior -75 kg), Dawid Grys (junior -70 kg), Szymon Wiktor(junior -75 kg), Mateusz Pławecki (młodzik +65 kg), Oliwia Żak (młodzik -50 kg).

Zbigniew Goliński, trener Limanowskiego Klubu Karate Kyokushin: Na szczególne słowa uznania zasługują medaliści, którzy pokazali ogromne serce do walki. Wyrazy uznania dla przegranych! Nic tak nie motywuje do jeszcze cięższych treningów jak przegrana walka. Przepięknie na mistrzostwach spisała się Oliwia Żak, która pokonała prawie wszystkie zawodniczki, dopiero w finale musiała uznać wyższość rywalki. Wszyscy jesteśmy dumni z Andrzeja i Szymona, którzy w walce finałowej nie oszczędzali swoich sił i mimo, iż walczą przeciwko sobie to pokazali czym jest Kyokushinkai. Dawid Jasica, Dawid Grys, Mateusz Pławecki oraz Agnieszka Puch mieli trochę mniej szczęścia i dla nich turniej zakończył się już w eleminacjach, ale jak to sami mówią „głowa do góry, na następnym turnieju będzie lepiej” – w co zresztą nie wątpimy! Teraz czekają nas Wagowe Mistrzostwa Polski Seniorów, w których na pewno nie zabraknie Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate.

Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

Zobacz również