Ruszył program lekcje pływania dla uczniów "Już pływam"

Ruszył program lekcje pływania dla uczniów "Już pływam"

Aż 118 gmin z Małopolski weźmie udział w tegorocznej edycji projektu Województwa Małopolskiego „Już pływam”. Dzięki temu kolejni uczniowie szkół podstawowych będą mogli nauczyć się pływać. Wsparcie, jakie na organizację tych zajęć otrzymają lokalne samorządy z budżetu województwa, to w sumie 1,62 mln zł.

– Z roku na roku projekt „Już pływam” jest coraz bardziej popularny. Cieszy nas to bardzo, bo to kolejny sposób na zachęcanie uczniów do aktywności fizycznej. A po drugie – okazja, żeby odkryć nowe talenty sportowe – mówi Leszek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego, który prezentował projekt radnym na poniedziałkowej sesji sejmiku województwa. 

Przypomnijmy, w ramach projektu „Już pływam” gminy organizują pozalekcyjne zajęcia nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-VI). W tym roku wsparcie od Małopolski wyniesie ok. 30 proc., resztę kursu sfinansują gminy.

W tym roku największe dotacje przyznano gminom: Andrychów (65,7 tys. zł), Liszki (52,2 tys. zł), Czarny Dunajec (39,7 tys. zł), Zielonki (39,3 tys. zł) i Świątniki Górne (37,2 tys. zł). Pełna lista gmin znajduje się poniżej. 

Przypomnimy, program „Już pływam” realizowany jest przez samorząd województwa od 2007 roku i ma na celu promowanie zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania czasu przez młodych Małopolan. Kursy prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów, a ich uczestnicy uczyć będą się zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk. Dzięki tej inicjatywie uczniowie szkół podstawowych mają szansę nie tylko zdobyć umiejętności pływackie, ale też rozwijać swoje sportowe talenty. Celem projektu jest także promocja Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla wypoczynku i uprawiania sportu.

Wykaz gmin, które biorą udział w programie znajdziecie TUTAJ.

Zobacz również