Ulica Słowackiego w Mszanie Dolnej doczeka się remontu

Ulica Słowackiego w Mszanie Dolnej doczeka się remontu

800 tysięcy złotych będzie kosztował remont ulicy Słowackiego w Mszanie Dolnej. Pieniądze na ten cel mają w całości pochodzić z budżetu miasta.

Na razie wygląda jak przysłowiowy szwajcarski ser. Mowa o ulicy Słowackiego w Mszanie Dolnej. Ponad 400 metrowy odcinek, czyli tzw. łącznik  od ulicy Starowiejskiej do Kolbego od dawna prosi o remont. Teraz jest na to szansa, bowiem o rozpoczęciu  i zakończeniu gruntownej modernizacji ulicy Słowackiego poinformował radnych na czwartkowej sesji Rady Miasta Józef Kowalczyk, Burmistrz Mszany Dolnej.

– Remont tej ulicy będzie kosztował ok 800 tysięcy złotych – tłumaczy J. Kowalczyk. – Chcemy nie tylko wymienić nawierzchnię asfaltową i wybudować po obu stronach drogi chodniki. W ramach przeprowadzonego remontu będzie wymieniona również infrastruktura komunalna, a także elektryczna. Tutaj postaramy się, aby sam właściciel linii energetycznej dołożył się do remontu.

To jedyna zaplanowana na ten rok inwestycja dotycząca dróg w mieście. Miasto czeka teraz na rozstrzygnięcie przez wojewodę wniosków z promes. Te jak zapowiedział podczas wizyty w Limanowej Jerzy Pilch, Wojewoda Małopolski, są przez jego urzędników wnikliwie analizowane.  Zatem nie wiadomo czy ulica Słoneczna, o którą wnioskował mszański samorząd zostanie wyremontowana.

Zobacz również