Zmarł Józef Drąg, długoletni członek zespołu regionalnego „Kasinianie – Zagórzanie”

Zmarł Józef Drąg, długoletni członek zespołu regionalnego „Kasinianie – Zagórzanie”

20 marca zmarł Józef Drąg, wieloletni członek zespołu regionalnego „Kasinianie – Zagórzanie”, miłośnik i propagator kultury ludowej. Pogrzeb ś. p. Józefa Drąga odbędzie się we wtorek, 22 marca, w kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kasinie Wielkiej, o godz. 13.00.

Miał 65 lat. Urodził się 1. października  1951 r. w Kasinie Wielkiej. Z rodzinną miejscowością związał całe swoje życie; tutaj się wychował i założył rodzinę. Wraz z Marią, również Kasinianką, wychowali trzy córki. Kilkadziesiąt lat związany był  i zaangażowany w działalność zespołu regionalnego „Kasinianie – Zagórzanie”, w którym tańczył w parze ze swoją małżonką.

Swoje zamiłowanie do muzyki i kultury ludowej przekazał dzieciom i wnukom, które również zaangażował w działalność zespołu i miejscowej orkiestry dętej. Zapamiętamy go jako człowieka obowiązkowego, skromnego, niezwykle pogodnego, wesołego i  koleżeńskiego.

Odprowadzenie zwłok na miejsce wiecznego spoczynku ś. p. Józefa Drąga odbędzie się we wtorek,  22 marca, po Mszy św. pogrzebowej, która odprawiona zostanie  w kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej  w Kasinie Wielkiej, o godz. 13.00.  
Pogrążonej w smutku rodzinie zmarłego, ukochanej żonie, dzieciom i wnukom, składamy wyrazy szczerego współczucia. Łączymy się z Wami w bólu po stracie męża, ojca i dziadka. 

Źródło:UG Mszana Dolna

Zobacz również