Kto odpowie za zniszczenia na boisku? Gmina złożyła doniesienie na policję

Kto odpowie za zniszczenia na boisku? Gmina złożyła doniesienie na policję

Wczoraj przedstawicielka Urzędu Gminy z Mszany Dolnej w Komisariacie Policji złożyła zawiadomienie o uszkodzeniach do jakich doszło w Kasinie Wielkiej. Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawców aktów wandalizmu.

O sprawie pisaliśmy na łamach naszego portalu 3 kwietnia. Szkoda, że tak późno doniesienie o znieszczeniach na boisku w Kasinie Wielkiej zostało złożone na policję. 

Na razie sprawcy tego wandalizmu nie są ustaleni. Straty tym spowodowane szacuje się na około 20 tys. złotych – mówi Stanisław Piegza, rzecznik KPP w Limanowej.

Na tym jednak nie koniec, bo jak informuje policja do kolejnych zniszczeń doszło pomiędzy 15 a 18 kwietnia 2016 roku. Tym razem wandale uszkodzili na terenie szkoły sztuczną murawę boiska. Całkowicie zniszczyli jedną z bramek drugą 

w znacznym stopniu uszkodzili, wyrwali z podłoża wraz z betonowym mocowaniem kilka ławek. Zniszczona została również tablica informacyjna przy głównym wejściu do szkoły, uszkodzono elewację budynku i wyrwano przewód piorunochrona.                     

Sprawcom takich zniszczeń grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Policja prosi osoby, które mogą pomóc nam w ustaleniu wandali o kontakt z dyż. Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej pod nr. tel.  18 33 10 007 lub alarmowym 997. 

Zobacz również