3 200 paczek papierosów bez polskich znaków

3 200 paczek papierosów bez polskich znaków

Małopolscy Policjanci w jednym ze sklepów na terenie Miechowa zabezpieczyli 3 200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i zatrzymali właścicielkę sklepu

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie na bieżąco gromadzą informacje o nielegalnym handlu wyrobami tytoniowymi i realizacja tej sprawy była możliwa właśnie dzięki ich informacjom.

Przypomnijmy, że w wyniku działań policjantów zlikwidowano na terenie Małopolski już kilkanaście punktów z nielegalnymi wyrobami bez znaków akcyzy. Pomimo systematycznych zatrzymań policjanci ustalają kolejne miejsca, gdzie rozprowadzany jest nielegalnie towar bez znaków akcyzy, mogący również stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Zebrany przez miechowskich policjantów materiał pozwolił na realizację sprawy, którą zaplanowano na dzień© 17 maja. W południe pracujący nad sprawą funkcjonariusze weszli do będącego w zainteresowaniu sklepu. Ich podejrzenia potwierdziły się – w sklepie odnaleźli i zabezpieczyli 3200 paczek papierosów różnych marek a także krajankę tytoniową. W sprawie policjanci zatrzymali także kobietę, 69-letnią mieszkankę Miechowa – właścicielkę sklepu.

Kobieta przyznała się do handlu nielegalnymi papierosami i usłyszała zarzut, teraz miechowscy policjanci przekażą postępowanie funkcjonariuszom Służby Celnej. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego to kilkadziesiąt tysięcy złotych

Zobacz również