77 mln złotych na remont dróg dla samorządów województwa małopolskiego

77 mln złotych na remont dróg dla samorządów województwa małopolskiego

Prawie 77 mln zł – taką kwotę Województwo Małopolskie przeznaczy na budowę lub modernizację dróg lokalnych. Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie drogowych projektów budowlanych.

– To ogromna szansa dla małopolskich powiatów i gmin na poprawę tego, co dla mieszkańców najważniejsze, czyli na budowę i remonty lokalnych dróg – podkreśla wicemarszałek Stanisław Sorys. I dodaje, że maksymalne dofinansowanie dla jednego projektu to 3 mln zł.

Pieniądze mogą trafić do jednostek, które od 4 maja do 6 czerwca tego roku osobiście lub za pośrednictwem poczty złożą kompletnie wypełnione wnioski w Urzędzie Marszałkowskim. Zwrotowi z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich podlega prawie 64% kosztów poniesionych przez gminy i powiaty na budowę lub naprawę lokalnych dróg.

Dokumenty można składać od  8.00 do 16.00 w Departamencie Funduszy Europejskich UMWM przy ul. Wielickiej 72A. W przypadku wniosków przesyłanych pocztą za datę złożenia uznaje się datę wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Komplet dokumentów do pobrania oraz wszystkie szczegółowe informacje na temat naboru znaleźć można na stronie Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów.

Masz pytania? Odpowiedzą na nie pracownicy Zespołu ds. Realizacji Projektów PROW oraz RiM w Departamencie Funduszy Europejskich UMWM, tel. : 012 29 90 660, 012 63 03 451.

(Biuro Prasowe UMWM)

Zobacz również