Justyna Kowalczyk w Islandii zakończyła sezon, ale…

Justyna Kowalczyk w Islandii zakończyła sezon, ale…

W sobotę 30 kwietnia, zwycięstwem w biegu na 50 km stylem klasycznym w „Fossavatn Ski Marathon” na Islandii, zakończyła sezon, zarazem płynnie przechodząc do następnego Justyna Kowalczyk. Bieg na „wyspie gejzerów”, kończył cykl „Worldloppet” w sezonie 2015/16.

     Biegaczka z Kasiny Wielkiej wygrała również czwartkową (28 kwietnia)rywalizację kobiet na 25 km stylem dowolnym. Uzyskała czas 1:09:29, który dał jej bezproblemowe zwycięstwo wśród pań. Natomiast wśród mężczyzn, lepszy czas wykręciło sześciu panów.

    Na Islandię Justyna przyleciała z Rosji, gdzie w sobotę 23 kwietnia uczestniczyła w maratonie narciarskim na zamarzniętym Jeziorze Bajkał. Dystans 50 km stylem klasycznym pokonała w 1:55:28, wyprzedzając kolejną rywalkę o niespełna cztery minuty. W tej nietypowej imprezie startowały 22 kobiety.  

   Warto tez wspomnieć, iż Polski Związek Narciarski zatwierdził składy grup szkoleniowych na sezon 2016/17. Do sporych zmian doszło w sztabie Justyny Kowalczyk. Odeszli: Maciej Kreczmer oraz czeski serwismen Vit Fousek. Nową osobą odpowiedzialną za przygotowanie nart będzie włoszka Valentina Vuerich.

    Team Justyny Kowalczyk w sez. 2016/17

Sztab szkoleniowy: Aleksander Wierietielny (trener główny), Rafał Węgrzyn (asystent), Mateusz Nuciak (asystent), Peep Koidu (serwismen), Valentina Vuerich (serwismen). Vacat na stanowisku fizjoterapeuty i trzeciego serwismena.

 Tekst: Rafał Kubowicz

Fot.:facebook/justyna kowalczyk

Zobacz również