Kolej na majówkę. Pociąg retro przejedzie przez nasz region

Kolej na majówkę. Pociąg retro przejedzie przez nasz region

28 maja 2016 roku turystyczny skład retro przejedzie przepiękną widokowo trasą z Nowego Sącza do Krynicy. Trasa przejazdu wiedzie malowniczą Doliną Popradu wzdłuż granicy polsko-słowackiej.

Ponadto, skład wykona dwa kursy na trasie z Krynicy do Muszyny i z powrotem. Odcinek ten obchodzi w tym roku jubileusz 105-lecia. 

W programie atrakcji przewidziano m.in. występy muzyczne w pociągu i na stacjach, dania kuchni regionalnej, festyn dworcowy na stacji w Muszynie, zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego, udział przewodników PTTK którzy opowiedzą o najciekawszych atrakcjach turystycznych regionu. Ponadto, przed odjazdem pociągu, na stacji w Nowym Sączu o 10:00 odbędzie się wernisaż wystawy Skarby Małopolski 2016, której motywem przewodnim w tym roku jest  hasło „Po kolei od kolei czyli Galicyjska Kolej Transwersalna”.

Skład pociągu zestawiony z parowozu Ty42-107 z 1946 roku oraz wagonów typu Gmhx z 1930 roku, Bhixt z 1963 roku oraz Bi z lat 1925-1930 

Mimo, że wyjazd zaplanowano na godzinę 10:25, to atrakcje na stacji w Nowym Sączu rozpoczną się już od godziny 9:30. Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na sądecki dworzec w tym dniu i obejrzenia zabytkowego parowozu i wagonów. 

Możliwy jest także przejazd na trasie z Krynica – Muszyna – Krynica. Odjazdy z Krynicy o godzinie 13:20 i  14:47. Odjazdy z Muszyny o 14:00 oraz 16:05. 

Następnego dnia, w niedzielę 29 maja skład przejedzie trasą z Nowego Sącza do Chabówki w ramach 6 edycji imprezy „Kolej na majówkę!” promującej atrakcje Beskidu Wyspowego. Po drodze zatrzyma się na pikniki na stacjach w Męcinie, Dobrej, Kasinie Wielkie, Mszanie Dolnej i Rabce Zdrój. Podróż zakończy późnym popołudniem w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. 

W razie pytań lub zainteresowania wykonaniem reportażu podczas jazdy pociągu prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 698-587-287.

Zobacz również