Mszana Dolna. Trwa wiosenne łatanie miejskich ulic i dróg

Mszana Dolna. Trwa wiosenne łatanie miejskich ulic i dróg

Trwa wiosenne łatanie dróg na ternie Mszana Dolna. Choć idealnie nie jest, to jednak kierowcy będą mogli bezpieczniej się poruszać inż do tej pory. Wkrótce rozpocznie się remont ylicy Słowackiego, który wykona firma "Janda".

Kierowcy przejeżdżający przez Mszanę Dolną i poruszający się po jej ulicach muszą uzbroić się w cierpliwość. Na kilku z nich trwa odbywa się przysłowiowe „łatanie”. Teraz drogi wyglądają jak szwajcarski ser, bo niektóre z nich od kilku ładnych parę lat wcale nie były remontowane.

Miasto wysupłało pieniądze na najpotrzebniejsze prace remontowe mszańskich ulic m.in. Jana Matejki, Zielona(przy UM), Krasińskiego, Sienkiewicza. Na łatanie czeka ulica Fabryczna. Miasto chciałoby również wyremntować ulice Słowackiego i Słoneczną. O ile w tym pierwszym wypadku nic nie stoi na przeszkodzie, bo przetarg jest już rozstrzygnięty, o tyle w drugim – nie wydaje się, to takie pewne.

– Promesę na remont ulicy Słonecznej mamy rozstrzygnięty, ale czekamy na przelew z od wojewody – tłumaczył podczas ostatniej sesji Józef Kowalczyk. Burmistrz Mszany Dolnej zaznaczył, że jak pieniądze szybko nie wpłyną to będzie kłopot z realizacją tej inwestycji, którą przełożyć się na drugi rok nie da.

– Niewiele czasu będziemy mieć na rozstrzygnięcie przetargu, a po nim wykonawca będzie się musiał bardzo szybko z tą sprawą uporać. Zobaczymy jak to wszystko się zakończy – zaznaczył J. Kowalczyk.

Do prztargu na remont ulicy Słowackiego zgłosiło się 11 firm. Ostatecznie wykona go znana na naszym lokalnym runku firma Janda. Koszt wszystkich przewidzianych prac będzie wynosił ok pół miliona złotych. 

Przy okazji remontów prowadzonych przez miasto Zarząd Dróg Wojewódzkich „łata” ulicę Orkana.

Zobacz również