Piłkarska karuzela na pełnych obrotach. Wystartowała "B" klasa. Piłkarski weekend podsumowuje Rafał Kubowicz

Piłkarska karuzela na pełnych obrotach. Wystartowała "B" klasa. Piłkarski weekend podsumowuje Rafał Kubowicz

Piłkarskie zmagania w naszym regionie ruszyły pełną parą. Jako ostatnia, zainaugurowała rundę wiosenną limanowska kl. „B”. Ogólnie padło mniej bramek, niż w poprzedni weekend, ale emocji nie brakowało. Zapraszamy na krótkie podsumowanie.

   Rafał Kubowicz

     W IV lidze wschodniej, podopieczni trenera Wojciecha Tajdusia zanotowali czwarty kolejny mecz bez porażki. Tym razem KS Tymbark zremisował w Białce Tatrzańskiej z wyżej notowaną Watrą 1:1. Mecz bardzo wyrównany. Remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Już w środę 4 maja o godz.17:30, czeka tymbarczan trudny sprawdzian. W Tymbarku gościć będzie lider rozgrywek i główny pretendent do III ligi Lubań Maniowy.         

Wyniki 22 kolejki IV ligi wschodniej (30 kwietnia, sobota)

Watra Białka Tatrzańska – KS Tymbark 1:1 (1:1) bramka dla KS Tymbark: Mrózek (35)

Polan Żabno – Skalnik Kamionka Wielka 2:0 (1:0)

Sokół Borzęcin – GKS Drwinia 3:3 (1:1)

BKS Hal-Mont Bochnia – Tuchovia Tuchów 4:3 (3:0)

Lubań Maniowy – LKS Szaflary 2:0 (1:0)

Sandecja II Nowy Sącz – Barciczanka Barcice 3:3 (1:3) 

 KS Zakopane – Ciężkowianka Ciężkowice 6:0 (2:0)

 Poprad Rytro – Glinik Gorlice 3:2 (1:1) 

    Głównym wydarzeniem w sądeckiej „okręgówce”, był mecz drużyn czołówki tabeli – Limanovii oraz Sokoła Słopnice. Spotkanie toczyło się na niezłym poziomie, ale zabrakło „soli futbolu” czyli bramek. Dla układu górnej połówki tabeli, podział punktów w Limanowej okazał się korzystny dla Orkana Szczyrzyc. Podopieczni trenera Pawlika bezproblemowo uporali się z Łososiem Łososina Dolna i awansowali na pozycję wicelidera. Po porażce 1:5 z Ogniwem Piwniczna, Płomień Limanowa coraz bardziej dryfuje w kierunku strefy spadkowej. Nie pomogła zmiana trenera w Olimpii Pisarzowa (trenera Łukasika zastąpił Andrzej Zalewski). Mimo niezłej postawy w Waksmundzie, pisarzowianie notują piątą kolejną przegraną. Zaskakującą porażkę na własnym boisku poniósł AKS Ujanowice. Zważywszy na ostatnią serię spotkań, wydawało się że wygrana z Heleną Nowy Sącz nie będzie żadnym problemem. Piłka nożna to jednak gra nieprzewidywalna, o czym przekonali się miejscowi zawodnicy. Mecz Turbacza Mszana Dolna z Grodem Podegrodzie został przełożony na inny termin.          

Wyniki 21 kolejki ligi okręgowej (30 kwietnia, sobota)

Limanovia Limanowa – Sokół Słopnice 0:0

Płomień Limanowa – Ogniwo Piwniczna 1:5 (0:2) bramka dla Płomienia: K. Koza (73)

Orkan Szczyrzyc – Łosoś Łososina Dolna 2:0 (1:0) bramki dla Orkana: Oleksy (26), Nowak (49)

Huragan Waksmund – Olimpia Pisarzowa 1:0 (0:0)

AKS Ujanowice – Helena Nowy Sącz 0:1 (0:1)

 Turbacz Mszana Dolna – Gród Podegrodzie (mecz odwołany)

 LKS Kobylanka – Orkan Raba Wyżna 3:2 (1:0)

 Jarmuta Szczawnica – ULKS Korzenna 2:1 (1:1) 

W limanowskiej klasie „A”, po kolejne bezcenne punkty sięgnęła Zalesianka Zalesie. Wynik z Mszany Górnej mógłby sugerować niebotyczną przewagę lidera. Gospodarze starali się ambitnie, ale szczęście było przy graczach spod Mogielicy. Uran Łukowica strzelił pierwsza i ostatnią bramkę w meczu z Zenitem Kasinka Mała. Na kasinczan było to za mało. Cztery gole, skutecznie załatwiły trzy punkty zawodnikom z gminy Mszana Dolna. Ciekawostką jest wynik meczu podany przez jedną z regionalnych gazet. Rezultat brzmi 4:2 dla Łukowicy, a co jeszcze bardziej dziwne podano nawet strzelców bramek dla Uranu!!!  Dziwy nad dziwami… Skutecznie o pozycję wicelidera walczyła Laskovia, wygrywając wysoko z Orkanem Niedźwiedź. Nie zwalnia tempa Stradomka Skrzydlna. Podopieczni trenera Józefa Gargasa, nie dali szans Gorcom Kamienica. Trzy trafienia dla skrzydlan zaliczył Wojciech Wójtowicz. Nie odbył się mecz w Rupniowie. Goście z Przyszowej nie dotarli na zawody.  

Wyniki 15 kolejki limanowskiej kl. „A” (1 maja, niedziela)

 Witów Mszana Górna – Zalesianka Zalesie 0:5 (0:1)

Uran Łukowica – Zenit Kasinka Mała 2:4 (1:2) bramki dla Zenita: Rafał Bolisęga (22), Michał Skolarus (45), Jakub Haras (60), Marek Mucha (86)

 Stradomka Skrzydlna – Gorce Kamienica 5:2 (4:2) bramki dla Stradomki: Wojciech Wójtowicz 3 (20, 25, 85), Paweł Pociecha (36) z karnego, Krzysztof Smaga (42)

 Orkan Niedźwiedź – Laskovia Laskowa 1:4 (1:1)

LKS Rupniów – Krokus Przyszowa (goście nie przybyli na zawody)

 LKS Mordarka pauza

Inauguracja limanowskiej kl. „B”, najbardziej efektownie wypadła w Olszówce. Ostra – lider na półmetku zmagań nie dał najmniejszych szans rezerwom KS Tymbark. Ciężką przeprawę zanotował drugi zespół tabeli Słomka Siekierczyna. Nowe Rybie to ekipa która szybko się uczy i z cała pewnością „napsuje krwi” nie jednemu rywalowi.  Spadkowicz z „A” klasy, Jaworzanka Jaworzna to kolejny kandydat do awansu. Jednak Wierchy Pasierbiec nie zamierzały „skóry tanio sprzedać”. Porażka 2:3 po zaciętym boju, wystawia gospodarzom jak najlepsze świadectwo. Mecz rezerw Płomienia Limanowa ze Starówka nie odbył się. Zawodnicy ze Starej Wsi zostali wycofani z rozgrywek. 

Wyniki 8 kolejki limanowskiej kl. „B” (1 maja, niedziela)

Ostra Olszówka/Raba Niżna – KS Tymbark II 6:1 (2:0) bramki dla Ostrej: Marcin Potaczek 3 (4, 58, 70), Dawid Nawara 2 (21, 90), Krzysztof Biernat (85)

Wierchy Pasierbiec – Jaworzanka Jaworzna 2:3 (0:1)

Rybie Nowe Rybie – Słomka Siekierczyna 0:2 (0:0)

Płomień Limanowa II – Starówka Stara Wieś (mecz odwołany – goście wycofali się z rozgrywek).

Fot.:limanovia.net

Zobacz również