Piłkarski weekend na boiskach analizuje Rafał Kubowicz

Piłkarski weekend na boiskach analizuje Rafał Kubowicz

Powoli dobiegają końca rozgrywki piłkarskie w sezonie 2015/16. Do rozwiązania pozostało kilka zagadek, związanych z awansem na wyższy poziom rozgrywkowy.

 Rafał Kubowicz

   Szczególnie zacięta walka o promocję toczy się w „okręgówce”, gdzie poza prawie pewną Limanovią, zażarty bój o drugie premiowane miejsce toczą Sokół Słopnice oraz Orkan Szczyrzyc.  Niejasna jest też sytuacja w dolnych rejonach tabeli, ale tutaj ciężko cokolwiek przewidywać. Najlepszym przykładem, jest ubiegłoroczny „spadek” Harta Tęgoborze z sądeckiej „okręgówki”… Zapraszamy na krótkie podsumowanie z ostatniego tygodnia.  

IV liga:  

  KS Tymbark po 28 kolejkach zajmuje 8 miejsce z dorobkiem 40 punktów. Czyli podopiecznym Wojciecha Tajdusia nie grozi, ani awans, ani spadek. Właściwie można poświęcić pozostałe spotkania bieżącego sezonu, do analizy pod kątem następnych rozgrywek. Ostatni mecz z liderem z Bochni, zakończył 9-meczową passę bez przegranej tymbarczan. Mimo mocno osłabionego składu, przyjezdni mocno postawili się kandydatowi do gry w III lidze. Szczególnie w pierwszej połowie, gdzie dogodnych sytuacji nie wykorzystali Krywoborodenko oraz Wikar. Druga połowa to wyraźna przewaga BKS-u, udokumentowana dwoma trafieniami. Trzy punkty dla Bochni, ale KS Tymbark pozostawił pozytywne wrażenie.           

Wyniki 27 kolejki IV ligi wschodniej (25 maja, środa)

LKS Szaflary – KS Tymbark 2:5 (0:1) bramki dla KS Tymbark: Miśkowiec (3), Boczoń (53) z karnego, Krywoborodenko (61), Mrózek (78), M. Kordeczka (81)

Poprad Rytro – Watra Białka Tatrzańska 1:1 (0:0)

BKS Hal-Mont Bochnia – Sokół Borzęcin 2:3 (1:2)

Sandecja II Nowy Sącz – Polan Żabno 2:0 (1:0)

GKS Drwinia – Tuchovia Tuchów 2:2 (0:0)

Skalnik Kamionka Wielka – Ciężkowianka Ciężkowice 9:0 (2:0) 

 Glinik Gorlice – Lubań Maniowy 2:3 (1:1)

 Barciczanka Barcice – KS Zakopane 6:0 (2:0). 

Wyniki 28 kolejki IV ligi wschodniej (29 maja, niedziela)

BKS Hal-Mont Bochnia – KS Tymbark 3:1 (1:0) bramka dla KS Tymbark: Krywoborodenko (90)+2 z karnego

Watra Białka Tatrzańska – Sandecja II Nowy Sącz 6:1 (2:0)

LKS Szaflary – Skalnik Kamionka Wielka 1:4 (0:1)

Polan Żabno – Sokół Borzęcin 1:1 (1:1)

Lubań Maniowy – Poprad Rytro 0:2 (0:1)

KS Zakopane – Glinik Gorlice 1:2 (1:0)

Ciężkowianka Ciężkowice – GKS Drwinia 0:1 (0:0)

Tuchovia Tuchów – Barciczanka Barcice 1:3 (0:3) 

V liga – „okręgówka”:

   W klasie „okręgowej” tylko nieprawdopodobny splot niesprzyjających okoliczności, może odebrać awans Limanovii, która w niedzielne popołudnie pewnie ograła Orkana Raba Wyżna 5:0. Za plecami podopiecznych trenera Wrońskiego, trwa zacięta rywalizacja o drugie premiowane miejsce. Na chwilę obecną w lepszej sytuacji jest drużyna Franciszka Mrózka, która w ubiegłym tygodniu rozgromiła Olimpię Pisarzowa 6:0 oraz wygrała z Grodem Podegrodzie 3:1. Słopniczan goni Orkan Szczyrzyc, który także w ostatnich dwóch meczach zgromadził komplet punktów. Dla układu tabeli, bardzo ważne spotkanie rozegrane zostanie w środę 1 czerwca w Szczyrzycu, gdzie Orkan podejmować będzie w zaległym meczu Limanowię. Zawodników trenera Wójsa, urządza tylko zwycięstwo. Inne rozstrzygnięcie bardzo przybliży Sokoła Słopnice do IV ligi. Bardzo ładnie finiszuje Płomień Limanowa, który po pokonaniu Kobylanki awansował na 9 miejsce w ligowej drabince. Pomimo porażki w Szczyrzycu, piątą lokatę w tabeli utrzymał AKS Ujanowice.

Turbacz Mszana Dolna okupuje ostatnie miejsce w tabeli, ale jakość gry jest zupełnie inna niż jesienią. Szkoda, bardzo pechowo straconych punktów w ostatnich sekundach w Korzennej. Fatalnie spisuje się Olimpia Pisarzowa. Podopieczni trenera Zalewskiego zajmują miejsce w środku stawki, tylko i wyłącznie dzięki fantastycznej rundzie jesiennej. Gdyby patrzeć na wiosenne dokonania, to Pisarzowa byłaby głównym kandydatem do spadku.                  

Wyniki 26 kolejki ligi okręgowej (25 maja, środa)

Helena Nowy Sącz – Limanovia Limanowa 1:1 (0:1) bramka dla Limanovii: Lichota (28)

LKS Kobylanka – Orkan Szczyrzyc 0:2 (0:1) bramki dla Orkana: Tabor (20) z karnego, Gnyla (86)

ULKS Korzenna – Turbacz Mszana Dolna 2:1 (0:1) bramka dla Turbacza: Kaczor (37)

Orkan Raba Wyżna – Płomień Limanowa 4:1 (3:0) bramka dla Płomienia: T. Łątka (87)

AKS Ujanowice – Huragan Waksmund 3:0 (1:0) bramki dla AKS: Przystał (22), Pławecki (81), Krzyżak (89)

 Olimpia Pisarzowa – Sokół Słopnice 0:6 (0:2) bramki dla Sokoła: Kamil Śliwa 3 (5, 10, 50 z karnego), Szczepan Goliński (80), Grucel (89), Matras (90)  

 Łosoś Łososina Dolna – Ogniwo Piwniczna 0:4 (0:1)

 Gród Podegrodzie – Jarmuta Szczawnica 4:1 (3:1). 

Wyniki 27 kolejki ligi okręgowej (29 maja, niedziela)

Orkan Szczyrzyc – AKS Ujanowice 2:1 (2:0) bramki dla Orkana: Wiktor (3), P. Wójs (5), bramka dla AKS: Pławecki (82)

Płomień Limanowa – LKS Kobylanka 3:1 (3:1) bramki dla Płomienia: Jańczy (26), Haszczyc (28), T. Łątka (35)

Sokół Słopnice – Gród Podegrodzie 3:1 (0:1) bramki dla Sokoła: Tomera (76), Poręba (81), P. Nowak (90)

Limanovia Limanowa – Orkan Raba Wyżna 5:0 (1:0) bramki dla Limanovii: Kożuch (22), Wierzycki (63) z karnego, Piwowarczyk (75), D. Kurczab (81), Kurek (84)

Huragan Waksmund – Turbacz Mszana Dolna 2:2 (1:0) bramki dla Turbacza: Dawiec (78), W. Dziadoń (84)

Ogniwo Piwniczna – Olimpia Pisarzowa 6:1 (2:0) bramka dla Olimpii: Nawalaniec (55)

Łosoś Łososina Dolna – ULKS Korzenna 1:1 (1:0)

Jarmuta Szczawnica – Helena Nowy Sącz 1:3 (1:2).

„A” Klasa: 

W limanowskiej klasie „A” wielka sensacja na boisku w Porębie Wielkiej! Miejscowi pokonali zdecydowanego lidera Zalesiankę, tym samym odkładając przynajmniej o tydzień mistrzowską koronację. Niesamowitą formę złapali futboliści z Laskowej. Dwucyfrówka z Gorcami to historyczny wyczyn, a dla piłkarzy z Kamienicy to „czarny dzień” w historii klubu. Bardzo zacięte spotkanie rozgrywano w Rupniowie. Już w doliczonym czasie gry, jeden punkt Witowowi Mszana Górna zapewnił Michał Kordeczka. Mimo wysokiej wygranej, ciężką przeprawę z outsiderem z Łukowicy mieli gracze Stradomki Skrzydlna. Przegrana 0:1 do przerwy, szczególnie pobudziła Wojciecha Wójtowicza, który „zapakował” cztery bramki golkeeperowi Urana. Nieudany wyjazd do Mordarki zanotowali piłkarze Zenita Kasinka Mała. Wysoka porażka, to efekt kontuzji i braków kadrowych. Plus tego wyjazdu, to zbieranie doświadczenia przez ligowych „młokosów”.

Wyniki 19 kolejki limanowskiej kl. „A” (29 maja, niedziela)

 Stradomka Skrzydlna – Uran Łukowica 5:1 (0:1) bramki dla Stradomki: Wojciech Wójtowicz 4 (52, 64, 72, 80), Michał Krywoborodenko (56)

LKS Rupniów – Witów Mszana Górna 4:4 (2:2) bramki dla Witowa: Tomasz Szczypka (10), Łukasz Jamróz (21), Przemysław Zoń (62), Michał Kordeczka (90)+2

LKS Mordarka – Zenit Kasinka Mała 8:1 (3:0) bramka dla Zenita: Marek Mucha (52)

 Laskovia Laskowa – Gorce Kamienica 10:1 (3:0)

Orkan Niedźwiedź – Zalesianka Zalesie 3:2 (0:1)

 Krokus Przyszowa pauza

„B” Klasa: 

W limanowskiej kl. „B” sytuacja jest bardzo zagmatwana. Szanse na awans mają trzy zespoły: Słomka, Ostra oraz Jaworzanka.  Siekierczyna w ostatniej kolejce pauzuje, więc wszystko w swoich rękach ma Ostra Olszówka/Raba Niżna. Warunek? W ostatnich dwóch kolejkach komplet punktów i można cieszyć się z awansu. Bardzo dobrą rundę zanotował zespół z Nowego Rybia, ale czkawką odbiła się słaba jesień z mizernym dorobkiem punktowym. Końcówka „B” klasowych zmagań zapowiada się bardzo interesująco…   

Wyniki 12 kolejki limanowskiej kl. „B” (29 maja, niedziela)

Ostra Olszówka/Raba Niżna – Płomień Limanowa II 4:1 (2:1) bramki dla Ostrej: Dawid Nawara 2 (31, 62), Mateusz Łacny (15), samob. (85)

Wierchy Pasierbiec – Rybie Nowe Rybie 1:2 (0:1)

KS Tymbark II – Słomka Siekierczyna 0:2 (0:1)

Jaworzanka Jaworzna pauza. 

Fot.:limanovia.net

Zobacz również