Podsumowanie piłkarskiego weekendu wg Rafała Kubowicza

W miniony weekend, pomimo fatalnej pogody, grano na każdym szczeblu piłkarskich rozgrywek MZPN, OZPN oraz LPPN. Trochę gorzej było w sobotę (jeden mecz przerwany, drugi nie doszedł do skutku), ale ogólnie grząska murawa nie przeszkadzała w rozgrywaniu piłki. Zapraszamy na krótkie podsumowanie.

Rafał Kubowicz

W IV lidze wschodniej kolejne zwycięstwo odniósł KS Tymbark. Podopieczni trenera Wojciecha Tajdusia pokonali Tuchovię 2:0, czym przedłużyli serię meczów bez porażki do 6 spotkań. Na sześć kolejek przed końcem, tymbarczanie zajmują  ósmą lokatę z dorobkiem 36 punktów.

Wyniki 25 kolejki IV ligi wschodniej (15 maja, niedziela)

KS Tymbark – Tuchovia Tuchów 2:0 (1:0) bramki dla KS Tymbark: Urbański (30), Olejarz (83)

Glinik Gorlice – Polan Żabno 4:0 (3:0)

BKS Hal-Mont Bochnia – Sandecja II Nowy Sącz 3:0 (0:0)

GKS Drwinia – Lubań Maniowy 2:1 (1:1)

LKS Szaflary – Ciężkowianka Ciężkowice 5:0 (1:0)

Barciczanka Barcice – Watra Białka Tatrzańska 0:0

Skalnik Kamionka Wielka – KS Zakopane 2:0 (1:0)

Poprad Rytro – Sokół Borzęcin 1:3 (0:2)

W sądeckiej „okręgówce” status quo. Limanovia po ciężkiej przeprawie w Pisarzowej przywozi komplet punktów. Zacięta rywalizacja toczy się o drugie miejsce. Zarówno Orkan Szczyrzyc jak i Sokół Słopnice nie zamierzają odpuścić walki o awans od czwartej ligi. Obydwa kluby solidarnie wygrywają. O zupełnie inne cele walczy Płomień Limanowa. Podopieczni Mariana Tajdusia pokonali w sobotnie popołudnie Groda Podegrodzie, czym skutecznie przybliżają się do pozostania w okręgówce. Turbacz Mszana Dolna rozpoczął mecz w Kobylance, niestety olbrzymia ulewa uniemożliwiła dokończenie spotkania. Z pogodowych przyczyn odwołano również potyczkę Korzennej z Ujanowicami.

Wyniki 24 kolejki ligi okręgowej (15 maja, niedziela)

Helena Nowy Sącz – Orkan Szczyrzyc 0:1 (0:0) bramka dla Orkana: Stelmach (88)

Gród Podegrodzie – Płomień Limanowa 1:3 (0:1) bramki dla Płomienia: Zawada 2 (72, 77), T. Łątka (24)

Ogniwo Piwniczna – Sokół Słopnice 1:3 (1:2) bramki dla Sokoła: Kamil Śliwa 3 (10, 14, 69)

Olimpia Pisarzowa – Limanovia Limanowa 1:3 (1:0) bramka dla Olimpii: Kubicki (8), bramki dla Limanovii: Kandel (59), N. Czaja (72), Wierzycki (78) z karnego

LKS Kobylanka – Turbacz Mszana Dolna – mecz przerwany w 13 minucie z powodu fatalnych warunków atmosferycznych

ULKS Korzenna – AKS Ujanowice – mecz odwołany

Orkan Raba Wyżna – Huragan Waksmund 2:0 (0:0)

Łosoś Łososina Dolna – Jarmuta Szczawnica 4:3 (2:2)

W limanowskiej klasie „A”, najwięcej emocji wzbudził mecz Stradomki z Zalesianką. Mimo optycznej przewagi, gospodarze ulegli liderowi, praktycznie pieczętując awans Zalesia do okręgówki. Bardzo zacięte i wyrównane pojedynki toczono w Świdniku (Uran Łukowica) oraz w Rupniowie. Rozstrzygnięcia w ostatnich minutach zapadały na korzyść Witowa Mszana Górna oraz Zenita Kasinka Mała. Małą niespodziankę odnotowano w Mordarce, gdzie gospodarze ulegli Krokusowi Przyszowa 0:1. Bardzo dobrze w rundzie wiosennej prezentuje się Orkan Niedźwiedź, który po kolejnym zwycięstwie, pnie się w górę ligowej tabeli.

Wyniki 17 kolejki limanowskiej kl. „A” (15 maja, niedziela)

Uran Łukowica – Witów Mszana Górna 2:3 (1:1) bramki dla Witowa: Starmach (20), Kordeczka (80) z karnego, P. Myszogląd (88)

LKS Rupniów – Zenit Kasinka Mała 2:3 (1:0) bramki dla Zenita: Juszczak (61), Cetnarowski (73), Dziadkowiec (88)

Stradomka Skrzydlna – Zalesianka Zalesie 0:1 (0:0)

LKS Mordarka – Krokus Przyszowa 0:1 (0:0)

Orkan Niedźwiedź – Gorce Kamienica 4:2 (1:0)

Laskovia pauza

W limanowskiej kl. „B”, rozgrywano kluczowe spotkanie dla układu tabeli w końcowym rozrachunku. Ostra Olszówka/Raba Niżna przegrała u siebie ze Słomką Siekierczyna 1:2, co mocno skomplikowało plany drużyny z gminy Mszana Dolna, dotyczące awansu szczebel wyżej. Jedna bramka zadecydowała o zasłużonym zwycięstwie Nowego Rybia, nad rezerwami Płomienia Limanowa. Mecz Tymbarku II z Jaworzanką przełożony.

Wyniki 10 kolejki limanowskiej kl. „B” (15 maja, niedziela)

Ostra Olszówka/Raba Niżna – Słomka Siekierczyna 1:2 (0:1) bramka dla Ostrej: K. Ślusarczyk (90)

Rybie Nowe Rybie – Płomień Limanowa II 1:0 (1:0)