Ten remont potrwa do czerwca. Będą utrudnienia w Zawadce, Podłopieniu i Tymbarku

Ten remont potrwa do czerwca. Będą utrudnienia w Zawadce, Podłopieniu i Tymbarku

Dzisiaj (30 maja) ruszają prace dotyczące realizacji wykonania przejścia dla pieszych pod wiaduktem kolejowym w Podłopieniu. Termin zakończenia, przewidziany jest zgodnie z ustaleniami z PKP S.A. na 24 czerwca tego roku.

Zakres robót obejmować będzie: budowę chodników w Zawadce, Podłopieniu i Tymbarku oraz budowę przejścia dla pieszych w formie tunelu pod nasypem kolejowym obok istniejącego wiaduktu wraz z przebudową jezdni.

 Jest to jedno z zadań realizowanych z projektu przebudowy drogi powiatowej nr 1632K Kompanów – Tymbark, obejmującej miejscowości Zawadka, Podłopień i Tymbark – mówi Jan Puchała, Starosta Limanowski.

Ponadto, w najbliższych dniach rozpoczęte zostaną prace związane z wykonaniem chodników w miejscowości Zawadka i Podłopień wraz z wzmocnieniem i poszerzeniem drogi powiatowej w obszarze wiaduktu kolejowego gminy Tymbark i Jodłownik oraz oświetlenie wzdłuż realizowanych chodników.

Wykonawca zobowiązuje się do dołożenia wszelkich starań, aby utrudnienia w ruchu związane z realizacją zadań miały możliwie najmniejszy uciążliwy charakter i natężenie. Większość prac przeprowadzona zostanie przy zapewnieniu ruchu wahadłowego, natomiast położenie powierzchni bitumicznej całą szerokością jezdni, wymusi jedno lub dwu dniowe wyłącznie drogi z ruchu, o czym wcześniej będziemy informować. 

W związku z powyższym, Dyrekcja Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej zwraca się z  prośbą o cierpliwość i zrozumienie w przypadku wystąpienia niedogodności komunikacyjnych, a także o dostosowanie się wprowadzonych zmian czasowych w organizacji ruchu.  

Zadanie realizowane jest dzięki środkom pozyskanym przez Powiat Limanowski w partnerstwie z Gminą Tymbark (w zakresie wykonania chodników i oświetlenia ulicznego). 

Całość zakończenia robót przewidziana jest na 30 września 2016 roku. Wykonawcą robót jest firma SKANSKA.  

Zobacz również