Uczniowie z wizytą u strażaków

Uczniowie z wizytą u strażaków

Niecodzienną przygodę przeżyli uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Kasinie Wielkiej, którzy udali się z wizytą do Domu Strażaka. Na miłych gości czekali druhowie: Adam Wrzecionek, Mieczysław Wydra i Stanisław Ślaga.

Dzieci z wielkim przejęciem podziękowały strażakom za trud, pracę dla innych, za oddanie i poświęcenie. Nie zabrakło wierszy i piosenek dedykowanych naszym dzielnym druhom z okazji  ich święta – Dnia Strażaka.
W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że  praca strażaków  nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami.
Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść.
Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami. Wizyta najmłodszych Kasinian w miejscowej OSP przebiegła w przesympatycznej atmosferze przy dźwięku syren strażackich.
Dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałą lekcję bezpieczeństwa – wyrazy wdzięczności druhom – strażakom przekazują wychowawcy pierwszoklasistów.

Źr4ódło:UG Mszana Dolna

Zobacz również