Zaproszenie. Wystawa plakatów Jędrzeja Bobowskiego w limanowskiej bibliotece

Zaproszenie. Wystawa plakatów Jędrzeja Bobowskiego w limanowskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Galeria Sztuki w Limanowej zapraszają na wystawę plakatu autorstwa krakowskiego artysty Jędrzeja Bobowskiego. Wernisaż odbędzie się 19 maja (czwartek) o godzinie 17.00 w limanowskiej Galerii (ul. M. B. Bolesnej 13, I piętro). Wstęp wolny.

Jędrzej Bobowski. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie w 1991 roku. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom zdobył w pracowni plakatu pod kierunkiem prof. Piotra Kunce w 1996 roku. Swoje działania artystyczne realizuje przede wszystkim jako grafik projektant. Jest twórcą plakatów, serii wydawniczych oraz okładek i ilustracji książkowych. Projektuje znaki graficzne oraz szeroko rozumianą grafikę reklamową.

Od 2003 do 2013 roku pracował jako asystent prof. Władysława Pluty w pracowni Projektowania Graficznego i Liternictwa Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Krakowie (dawniej Krakowska Szkoła Wyższa) oraz prowadził zajęcia w pracowni Elektronicznych Form Realizacji tejże Uczelni. Uczestnik i laureat szeregu konkursów i wystaw plakatu w Polsce i zagranicą – w tym w Czechach, Chinach, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Słowenii, Rosji, USA, Włoszech i Węgrzech.

Zobacz również