Mszana Dolna. Gospodarze mało gościnni dla piłkarzy "od pióra"

Mszana Dolna. Gospodarze mało gościnni dla piłkarzy "od pióra"

Piłkarze Mszany Dolnej oldbojów okazali się być mało gościnni dla reprezentacji Pisarzy Polskich. W meczu pokazowym, który odbył się dzisiaj na stadionie im. Jana Ciszewskiego pokonała gości 4-2.

Mecz ten został poprzedzony spotkaniem autroskim pisarzy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszanie Dolnej. O swoich dokonaniach piórem opowiadali: Mateusz Żyła(prozaik nauczyciel j. polskiego), Marcin Pawlik (poeta i prawnik), Jan Wojtyński(aktor i reżyser) i Zbigniew Masternak.

Mecz był rozgrywany nie na całym boisku piłkarskim, ale w granicach tzw. „16”. Reprezentacja Polskich Pisarzy do Mszany Dolnej przyjechała ze swoim kapitanem Zbigniewem Masternakiem.

Z kolei w składzie reprezentacji Mszany Dolnej wystąpili mieszkańcy miasta. Mecz zakończył się wynikeim 4-2 dla gospodarzy. Ale zważywszy na jego rangę okazał się być mniej istotnym. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

Na zakończenie tego wydarzenia reprezentanci Polskich Pisarzy otrzymali od władz miasta i radnych drobne upominki. Z kolei pisarze zrewanżowali się autografami, które można było otrzymać wraz z książką.

Można tylko żałować jednego. Braku zainteresowania tym sportowym wydarzeniem ze strony publiczności. 

Organizatorem tego towarzyskiego meczu była Miejska Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej.

Fot.:Biblioteka Miejska w Mszanie Dolnej, Jacek Radiowski

Zobacz również