Odkryj Beskid Wyspowy. Wyprawa szlakiem "Skrzydlańskich Zbójników" na Śnieżnicę

Odkryj Beskid Wyspowy. Wyprawa szlakiem "Skrzydlańskich Zbójników" na Śnieżnicę

Punktualnie o godzinie 9-ej z rynku w Skrzydlnej wyruszyła 50-ciosobowa grupa śmiałków na Śnieżnicę. Turyści najpierw wędrowali po płaskim terenie. Później już tak łatwo nie było, bo wytyczonym przez organizatorów szlakiem czarnym zwanym „Skrzydlańskich Zbójników”.

Po mszy świętej, jak to jest praktykowane w zwyczaju odkrywców została wykonana wspólna fotografia i oczywiście konkursy. Upominki wszystkim nagrodzonym wręczał Piotr Lulek, znany instrumentalista i folklorysta ziemi zagórzańskiej oraz Aleksandra Kania Przewodnicząca Rady Gminy Mszana Dolna.

Wśród ponad 600 osobowej grupy piechurów z najdalszego zakątka Polski przybyli Maria i Tadeusz Drzymalscy z Osieku k/ Sandomierza.

Najmłodszym zdobywcą Śnieżnicy okazał się 5 miesięczny Miłosz Drzymalski z Mszany Górnej , a najstarszym 76 letni Ludwik Suś z Mszany Dolnej, który otrzymał pamiątkowy puchar Starosty Limanowskiego Jana Puchały.

Zagórzanką Śnieżnej Góry wybrano Katarzynę Grygiel z Kasiny Wielkiej , a Zagórzaninem Mateusza Rusnarczyka z Kasiny Wielkiej. W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Mszana Dolna najlepsza wiedzą wykazali się Aleksandra Sentyrz z Mszany Dolnej, która zajęła I miejsce.

Po spotkaniu na Śnieżnicy turyści przeszli szlakiem zielonym pod opieką przewodnika Mirosława Sipaka na stację PKP w Dobrej na Galicyjski Piknik Kolejowy i bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej Krzysztofa krawczyka „Pociąg pospieszny „Ósma dwie”.

Następna wyprawa, tym razem w nocy odbędzie się w najbliższą sobotę 2 lipca roku na Luboń Wielki. W niedzielę 3 lipca odkrywcy będą się wspinać na Ćwilin.

Zobacz również