Ostatni akord piłkarskich rozgrywek podsumowuje Rafał Kubowicz

Ostatni akord piłkarskich rozgrywek podsumowuje Rafał Kubowicz

Piłkarski sezon 2015/16 zakończony! Ostatnimi klasami rozgrywkowymi, które finiszowały w miniony weekend, była sądecka „okręgówka” oraz limanowska kl. „A”. Było emocjonująco, ale bez sensacyjnych rozstrzygnięć. Zapraszamy na krótkie podsumowanie.

    Rafał Kubowicz

   Ostatnia kolejka klasy „okręgowej”, przyniosła mnóstwo emocji, związanych z walką o drugie miejsce – premiowane awansem do IV ligi. Wydawało się że Orkan Szczyrzyc, bezproblemowo wywiezie trzy punkty z Korzennej. Podopieczni trenera Wójsa byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Gospodarze zagrali jednak bardzo ambitnie i byli bardzo blisko sprawienia ogromnej niespodzianki. Jeszcze w 85 minucie było 2:1 dla miejscowych i awans Orkana stał pod dużym znakiem zapytania. 4 minuty przed końcem arbiter Jan Chlipała, podyktował rzut karny za rękę w polu karnym jednego z defensorów gospodarzy. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Tabor, czym spowodował eksplozję radości w drużynie gości. Podział punktów zapewnił szczyrzycanom, powrót do IV ligi, gdzie po raz ostatni występowali w sezonie 2012/13.

Inny zainteresowany zespół – Sokół Słopnice, wywalczył w Kobylance trzy „oczka”, ale pozwoliło to podopiecznym Franciszka Mrózka, tylko na zrównanie się punktami z bezpośrednim rywalem. Mimo niekorzystnego scenariusza, słopnicki Sokół odniósł bezwzględnie największy sukces w historii swojej działalności. 3 miejsce w kl. „okręgowej” to wydarzenie bez precedensu. Zwycięzca rozgrywek Limanovia, pokonała ostatni zespół tabeli Turbacza Mszana Dolna 5:2. Zespół spod Lubogoszczy jak konsekwentnie awansował od „A” klasy do czwartej ligi, tak konsekwentnie powrócił z IV ligi do „A” klasy. Trochę szkoda… Klimat dla piłki w Mszanie był zawsze, ale brakowało wytrwałości w dążeniu do stworzenia solidnego ligowego teamu.

Płomień Limanowa zremisował w Waksmundzie i zapewnił sobie ligowy byt na kolejny sezon. Na dziesiątym miejscu rozgrywki zakończyła drużyna Olimpii Pisarzowa. Udało uniknąć się spadku, ale wiosenny bilans: trzy zwycięstwa i dwanaście porażek daje sporo do myślenia. AKS Ujanowice na koniec sezonu wysoko poległ w Szczawnicy, niemniej piąte miejsce w końcowym rozrachunku jest sporym sukcesem. 

 

Wyniki 30 kolejki ligi okręgowej (18 czerwca, sobota)

Turbacz Mszana Dolna – Limanovia Limanowa 2:5 (0:1) bramki dla Turbacza: Kaczor (65) z karnego, Szynalik (83), bramki dla Limanovii: Wierzycki 2 (71, 81), Piwowarczyk (16), Surówka (59) samob., N. Czaja (90)

ULKS Korzenna – Orkan Szczyrzyc  2:2 (1:1) bramki dla Orkana: Limanówka (36), Tabor (86) z karnego

LKS Kobylanka – Sokół Słopnice 0:2 (0:0) bramki dla Sokoła: Grucel 2 (69, 85)

Huragan Waksmund – Płomień Limanowa 2:2 (1:1) bramki dla Płomienia: Haszczyc (12), K. Koza (60)

Gród Podegrodzie – Olimpia Pisarzowa 4:3 (4:0) bramki dla Olimpii: Kociołek 3 (66, 73, 83)

Jarmuta Szczawnica – AKS Ujanowice 4:0 (0:0)

Orkan Raba Wyżna – Ogniwo Piwniczna 4:3 (0:2)

Helena Nowy Sącz – Łosoś Łososina Dolna 1:3 (0:0)

Zaległy mecz z 15 maja:  

ULKS Korzenna – AKS Ujanowice 2:3 (2:2) bramki dla AKS: Orzeł (8), Przystał (15), Daniel Pławecki (78)

   Limanowska klasa „A” zakończyła sezon, który bezsprzecznie należał do Zalesianki. Historyczny awans stał się faktem tydzień temu. Wielkie gratulacje i słowa uznania dla piłkarzy i działaczy z Zalesia! Teraz przed klubem stają spore wyzwania organizacyjne, a przede wszystkim licencyjne. Po prostu, trzeba będzie sprostać zadaniu pt. „okręgówka”. Po rocznym pobycie w „A” klasowym towarzystwie, do klasy „B” powraca ostatni zespół tabeli Uran Łukowica. Na jego miejsce awansowała Ostra Olszówka/Raba Niżna. Fantastyczna runda wiosenna w wykonaniu Laskovii, spowodowała iż walka o awans do wyższej klasy, trwała praktycznie do końca. Trzecie miejsce Stradomki Skrzydlna to duży sukces drużyny i trenera Józefa Gargasa, który przed sezonem zakładał walkę o piąte miejsce. Miejsca od 4 – 6 zajmują kluby z Ziemi Zagórzańskiej (Zenit, Witów, Orkan). Środek tabeli to Mordarka i Rupniów. Natomiast końcówka to Krokus Przyszowa i dosyć niespodziewanie Gorce Kamienica.   

Wyniki 22 kolejki limanowskiej kl. „A” (19 czerwca, niedziela)

 Zenit Kasinka Mała – Gorce Kamienica 4:3 (3:3) bramki dla Zenita: Dariusz Lis 2 (32, 53), Dawid Grzęda (12), samob. (43)

Witów Mszana Górna – Laskovia Laskowa 1:1 (1:0) bramka dla Witowa: Tomasz Szczypka (25)

Stradomka Skrzydlna – Orkan Niedźwiedź 2:1 (1:1) bramki dla Stradomki: Wojciech Wójtowicz 2 (21, 62)

Zalesianka Zalesie – Krokus Przyszowa 5:1 (3:0)

Uran Łukowica – LKS Mordarka 1:3 (0:2)

 LKS Rupniów pauza

Zobacz również