Radny Bogdan Surówka czytał i opowiadał o swojej kolekcjonerskiej pasji

Radny Bogdan Surówka czytał i opowiadał o swojej kolekcjonerskiej pasji

Dlaczego zbiera Pan koszulki i inne pamiątki sportowe. To jedno z wielu pytań jakie zdawali pierwszoklasiści i dzieci chodzące do "zerówki" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Dolnej – Bogdanowi Surówce, radnemu miasta.

Bogdan Surówka radny miasta Mszana Dolna znany jest z tego, że kolekcjonuje różne pamiątki i gadżety sportowe. Co roku kilka przedmiotów z jego kolekcji trafia na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mszanie Dolnej. Jest także jednym z inicjatorów powołania do życia „Targu Staroci” w Mszanie Dolnej.

Właśnie o tej swojej kolekcjonerskiej pasji opowiedział najmłodszym mieszkańcom miasta. Jego wizyta w Szkole Podstawowej nr 2 jak i Miejskiej Bibliotece była połączona z akcją czytania przez znanych mieszkańców miasta – książek.

Zanim jednak najmłodsi słuchali czytania radnego miasta mogli poprzebierać się w koszulki znanych piłkarskich gwiazd i poczuć choć przez chwilę jak oni. Najmłodszych zdziwiła bogata kolekcja radnego Bogdana Surówki.

– Kolekcja piłkarskich koszulek w większości otrzymałem od ich właścicieli, a wiec samych piłkarzy – mówił dzieciakom Bogdan Surówka. Miałem ich okazję poznać osobiście, a teraz Wy macie okazję przymierzyć i je ubrać.

Zobacz również