Wyprawa na górę zakochanych. Relacja z akcji OBW na Modyń

Wyprawa na górę zakochanych. Relacja z akcji OBW na Modyń

Słoneczna pogoda towarzyszyła 19 czerwca 2016 roku spotkaniu na Modynii. Większość turystów wybrało szlak żółty z Łącka i niebieski z Młyńczysk. Ponad 1000 turystów przybyłych na Modyń na szczycie powitał Jan Dziedzina, Wójt Gminy Łącko.

Mszę Świętą Polową na szczycie Modynia odprawił ks. Grzegorz Skorupa proboszcz Parafii w Woli Piskulina. Oprawę muzyczną Mszy Św. zapewnił Jan Ruciński i Bożena Mąka z Woli Kosnowej. Restauracja „Pod Jabłonią „ w Łącku serwowała turystom smaczny żurek, który w górach wyjątkowo smakował.          

Wśród licznej grupy turystów najmłodszym wędrowcem okazała się 3-miesięczna Lilianna Wierzycka z Zalesia, a najstarszym 85-letni Jan Filipek z Tokarni.

Z najdalszego zakątka Polski przybył Krzysztof Starus z Katowic. Z Europy Grażyna Tokarczyk z Dublina z Irlandii. Z najdalszego zakątka Izabela Miga z Detroit /7380 km/

Najmilszą turystką wybrano Bożenę Mąka z Woli Kosnowej. Najmilszym był Ryszard Turek z Zagorzyna.  

Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym wykazali się Marta Banach z lipowego /I miejsce/, Aleksander Majda z Zalesia /II miejsce/, Katarzyna Majko z Przenoszy /III miejsce/.

Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody, które wręczał Jan Dziedzina, Wójt Gminy Łącko.

Druhowie z OSP Woli Kosnowej i Zagorzyna zadbali o transport i bezpieczeństwo turystów.  

    Za tydzień 26 czerwca 2016 roku /niedziela/ zapraszamy na wędrówkę na Śnieżnicę szlakiem „Skrzydlańskich Zbójników” ze Skrzydlnej oraz na Galicyjski Piknik Kolejowy połączony z biciem rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej, którą śpiewał przed laty Krzysztof Krawczyk pt. „Ośma dwie”. To wszystko będzie się działo na stacji PKP w Dobrej.

Zobacz również