8 Wyścig Górski Przełęcz pod Ostrą już w ten weekend. Znamy liczbę kierowców

8 Wyścig Górski  Przełęcz pod Ostrą już w ten weekend. Znamy liczbę kierowców

Do organizatorów 8 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą – Auto Moto Klub Limanowa, który odbędzie się w dniach 8-10 lipca 2016 wpłynęło 87 zgłoszeń. Na trasie "Przełęczy pod Ostrą" pojawią się zawodnicy z 8 państw.

Najwięcej jest oczywiście kierowców z Polski, zobaczymy 10 Czechów, 9 Włochów, 2 Austriaków. Sebię, Słowację, Francję i Szwajcarię reprezentować będzie po jednym kierowcy. W tym zdominowanym przez mężczyzn sporcie nieczęsto spotyka się kobiety; w Limanowej wystartują trzy Panie.

Na starcie pojawią się prawie wszyscy liderzy tegorocznych zmagań FIA EHC. Ciekawie zapowiada się pojedynek lidera (i zeszłorocznego Mistrza Europy) Simone Faggioli (ITA) z Christianem Merli (ITA) – obaj mają tyle samo punktów. O punkty powalczy zajmujący na razie trzecie miejsce w CAT 2 Vladimir Vitver (CZE).

Pojawią się: trzeci w CAT 2 2015 –  klasyfikacji aut wyścigowych – Dan Michl (CZE) i stały bywalec limanowskiej imprezy Fausto Bormolini (ITA), wicemistrz kontynentu z 2014.

W bolidach zasiądą również polscy zawodnicy:  Irena Steć (POL), Robert Steć (POL), Damian Borycki (POL) i Sebastian Fołta (POL)

Kategorię 1 ( auta turystyczne) reprezentować będą m.in. tegoroczny lider Nikola Milikovic (SRB), drugi w klasyfikacji Christian Schweiger AUT), czwarty Lukas Vojacek (CZE). Szyscy pojadą Mitsubishi Lancerami.

Na starcie w Starej Wsi pojawią się oczywiście także polscy kierowcy klasyfikowani w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Waldemar Kluza, Andrzej Szepniec i Igor Drotar ( Słowak startujący w GSMP) to liderzy klasyfikacji generalnej 2016. Rafał Serafinowicz i Krzysztof Dereń to czołówka grupy N.

W komplecie stawią się Mistrzowie i Wicemistrzowie Polski w klasyfkacji generalnej  2015: DUBAI, Andrzej Szepieniec i Tomasz Myszkier.

Pierwszych zawodników kibice będą mogli obejrzeć już w piątek 8 lipca, kiedy na parkingu przy Limanowskim Domu Kultury na Badaniu Kontrolnym o godz. 13.30 wg. Harmonogramu mają pojawić się nr 77 ( Krzysztof Dereń) i nr 78 (Wojciech Szulc). Badania Kontrolne aut wyścigowych rozpoczną  się tego samego dnia o godz. 18.30 w depo w Starej Wsi.

Wyścigom w Limanowej prawie zawsze towarzyszyła zmienna pogoda; zdarzyły się nawet…opady śiegu ( imprezę rozgrywano jesienią). Podobne prognozy są także w tym roku; w sobotę zapowiadane są lekkie opady  deszczu, spodziewać się można loterii z doborem właściwych opon, dopiero niedziela ma być słoneczna. Sobota: ok. 21 stopni i 5 mm opadów, niedziela 26 stopni, bezchmurnie.

Przez dwa dni impreza będzie relacjonowana na żywo w TVP 3 ( ogólnopolska) i TVP 3 Kraków – także w wersji na tablety i smartfony, z użyciem bezpłatnej aplikacji tvp stream oraz w internecie, pod adresem: gsmp.pl.

Więcej Informacji i wyniki o Line: wysciggorski.pl

Skrócony harmonogram zawodów:

9.07

06.00 – 21.00 zamknięcie drogi ( trasy wyścigu)

09.00 1 podjazd treningowy GSMP 7 Runda

         Wolny podjazd treningowy 1 FIA EHC

11.30 2 podjazd treningowy GSMP 7 Runda

         1 podjazd treningowy FIA EHC

14.00 1 podjazd wyścigowy GSMP 7 Runda

         2 podjazd treningowy FIA EHC

Zaraz po 1 podjeździe wyścigowym  2 podjazd wyścigowy GSMP 7 Runda, wolny podjazd treningowy 2 FIA EHC

30 minut po zakończeniu podjazdów wyścigowych ceremonia otwarcia zawodów FIA EHC i  wręczenia nagród GSMP 7 Runda

10.07

07.00 – 21.00 zamknięcie drogi ( trasy wyścigu)

09.00 wolny podjazd treningowy 3 FIA EHC

11.30  1 podjazd wyścigowy FIA EHC, 1 podjazd wyścigowy GSMP 8 Runda

Zaraz po 1 podjeździe wyścigowym 2 podjazd wyścigowy FIA EHC, 2 podjazd wyścigowy GSMP 8 Runda,

45 minut po zakończeniu 2 podjazdów wyścigowych  CEREMNIA WRĘCZENIA NAGRÓD i zakończenia imprezy.

Fot.:Tomáš Tichý

Zobacz również