Kasina Wielka. Daleko od drogi. Ludzie czują się oszukani

Kasina Wielka. Daleko od drogi. Ludzie czują się oszukani

Mieszkańcy osiedla Mistarze w Kasinie Wielkiej czują się oszukani. Wójt Gminy Mszana Dolna obiecał zrobić asfalt drogi osiedlowej. Na obietnicach się skończyło.

Osiedle Mistarze w Kasinie Wielkiej liczy sobie 13 domów. Droga wiodąca do osiedla jest utwardzona, ale osobowym samochodem można dojechać bez problemu i bez przeszkód. Mieszkańcy chcą jednak drogę wyasfaltować. Ten krótki odcinek – to 170 metrów. Od trzech lat proszą Wójta Gminy Mszana Dolna – Bolesława Żabę, aby ten drogę zrobił. Wójt drogę zrobic obiecał, ale pod pewnymi warunkami. Najpierw musieli uregulować stan prawny. Zrzekli się własności po której droga przebiega na rzecz gminy. – Ta operacja kosztowała mieszkańców 2 tysiące złotych – zaznacza Tadeusz Kaletka, mieszkaniec osiedla Mistarze w Kasinie Wielkiej.

– Wszyscy mieszkańcy chcą tej drogi – mówi Jana Nowak, mieszkaniec osiedla. – Skoro w innych miejscach wsi, w tym na osiedlu Brzegi dało się asfalt zrobić, to dlaczego nie u nas – wtóruje mu Robert Nowak.

Bolesław Żaba, wójt Gminy Mszana Dolna na każdej sesji jak mantrę powtarza: – Drogi osiedlowe robić będziemy, pod warunkiem, że ich stan prawny będzie uregulowany. Jak to się ma do obietnicy złożonej mieszkańcom osiedla Mistarze w Kasinie Wielkiej? A może trzeba było nie obiecywać. Chyba, że to było jeszcze przed wyborami. A to co innego…

Zobacz również