OBW. We mgle i deszczu wędrowali turyści na Ćwilin. Relacja

OBW. We mgle i deszczu wędrowali turyści na Ćwilin. Relacja

Deszczowa pogoda i mgła nie zniechęciło blisko 200 turystów do wędrówki na Ćwilin. Najczęściej wędrowcy wybrali szlak niebieski z Jurkowa.

Na Polanie Michurowej gości w imieniu organizatorów powitał Wójt Gminy Dobra Benedykt Węgrzyn. Mszę świętą przy ołtarzu im.Jana Pawła II  i pamiątkowej kapliczce bacowskiej odprawił ks. Jan Baran z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie. 

Strażacy z Jurkowa rozpalili ogniska przy których mogli się ogrzać i upiec smaczną kiełbaskę, która w tych warunkach wyjątkowo smakowała. Najmłodszą zdobywczynią deszczowego Ćwilina okazała się 5-letnia Julia Drab z Rabki Zdroju, a najstarszym 75-letni Józef Żurek również z Rabki Zdrój.  

Z najdalszego zakątka Polski przybył Mateusz Kłaczek z Chorzowa. Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym i Gminie Dobra wykazali się Piotr Banach z Limanowej (I miejsce), Michał Wątor z Dobrej (II miejsce) i Ireneusz Piszczek z Mordarki (III miejsce).

Najmilszą  Ćwilina wybrano Małgorzatę Kozę z Dobrej , a  najmilszym Łukasza Chalcarza z Jurkowa.

Mimo niesprzyjającej aury uczestnicy nie żałowali decyzji o wyjściu na tą piękną z Wysp Beskidzkich i w dobrych humorach tzw. Drogą Różańcową wrócili do Wilczyc.

10 lipca po raz pierwszy uczestnicy akcji będą zdobywać Zbludzkie Wierchy. 

Zobacz również