„Dni Gminy Limanowa – Folkiem malowane”. Zaproszenie

„Dni Gminy Limanowa – Folkiem malowane”. Zaproszenie

W dniach 20-21 sierpnia br. w Pisarzowej obok stadionu sportowego LKS „Olimpia” Gmina Limanowa obchodzić będzie swoje święto. Dwudniowa uroczystość utrzymana zostanie w klimacie folkowym pod hasłem „Dni Gminy Limanowa – Folkiem malowane”.

Dwudniowe w tym roku Święto Gminy obfitować będzie w wiele atrakcji m.in. będą to występy zespołów,  prezentacje kulinarne i artystyczne Kół Gospodyń Wiejskich oraz liczne konkursy i loteria z cennymi nagrodami oraz uwaga …wybór Miss i Mistera uroczystości.

Oficjalne otwarcie Dni Gminy Limanowa odbędzie się w sobotę o godz. 17.00. W tym dniu wystąpią m.in. zespoły „Bajersi” , „Niegrzecni” oraz gwiazda wieczoru – CLEO z DONATANEM.

W trakcie trwania występów odbędą się wybory Miss i Mistera uroczystości, a do udziału w konkursie można będzie się zgłaszać w dniu imprezy w godz. 17.00-19.00. Wyboru tej Najpiękniejszej i Najpiękniejszego  dokona na miejscu Jury Konkursu, a zwycięzcom przyznane zostaną specjalne statuetki nagrody rzeczowe.

Zachęcamy do udziału w Konkursie, a szczegółowy Regulamin Wyboru Miss i Mistera DNI GMINY LIMANOWA – FOLKIEM  MALOWANE znajduje się poniżej.  

Na zakończenie sobotniego świętowania odbędzie się dyskoteka z DJ Coretox i DJ Paul Max.

Niedziela to na początek prezentacje kulinarne i artystyczne Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Limanowa. Od godz. 13.00 na miejscu  degustować można będzie regionalne potrawy przygotowane przez KGW, następnie na scenie poszczególne grupy prezentować będą scenki obyczajowe ukazujące lokalne obrzędy i zwyczaje. Popołudnie należeć będą do zespołów „Tatra, „Babiorze” natomiast wieczór – do kapeli „ROY”.

W trakcie tradycyjnie można będzie wziąć udział w bezpłatnej loterii, w której do wygrania będą cenne nagrody rzeczowe. Oprócz tego odbędą się konkursy również z nagrodami: skoki w workach, przeciąganie liny, hula hop, ponadto animacje i zabawy dla najmłodszych, a także darmowe urządzenia rekreacyjne.  W niedzielę swą twórczość prezentować będą również lokalni twórcy ludowi.

Podczas dwudniowego Święta na miejscu dostępna będzie gastronomia oraz stoiska z fast foodami i słodyczami.

Zobacz również