Mieczysław Uryga: – Czekamy na reformę edukacji, która przywróci liceum w Mszanie Dolnej

Mieczysław Uryga: – Czekamy na reformę edukacji, która przywróci liceum w Mszanie Dolnej

Jutro uczniowie po wakacjach wracają do szkoły. O sytuacji w szkołach ponadgimnazjalnych rozmawialiśmy z Mieczysławem Urygą. – Czekamy na reformę edukacji, która przywróci liceum w Mszanie Dolnej. – Czekamy na reformę edukacji, która przywróci liceum w Mszanie Dolnej – uważa V-ce Starosta Powiatu Limanowskiego.

Mieczysław Uruga jest odpowiedzialny m.in. za szkolnictwo ponadgminazjalne. V-ce Starosta limanowski opowiedział o przygotowaniach i inwestycjach, które przez okres wakacyjny były prowadzone w budynkach szkół zarządzanych przez powiat.

Jednym z ważniejszych tematów naszej rozmowy była sytuacja mszańskiego liceum, w którym drugi rok z rzędu nie było naboru do liceum. Starosta zapewnił, że żaden z nauczycieli nie zostanie zwolniony, mimo, że uczniów nie ma. Uzupełnianie etatów będzie odbywało się w innych szkołach ponadgimnazjalnych.

– Uczestniczyłem w wielu inicjatywach podejmowanych przez dyrekcję szkoły. Specyfika terenu Mszany Dolnej jest trochę inna niż tutaj w Limanowej. Uczniowie mają do wyboru inne licea, które znajdują się w pobliżu miasta, taka chociażby w Myślenicach. Ni zapominajmy tez o niżu demograficznym, który ma wpływ na liczbę uczniów – zaznacza M. Uryga.

Starostwo, zdaniem M. Urygi czeka na przygotowywaną przez MEN reformy szkolnictwa, która jego zdaniem w przyszłości doprowadzi do przywrócenia liceum w Mszanie Dolnej.

Zapraszamy do obejrzenia całości rozmowy.

Zobacz również