Na Lubogoszczu pielgrzymi ŚDM byli zachwyceni Polską i gościnnością

Na Lubogoszczu pielgrzymi ŚDM byli zachwyceni Polską i gościnnością

Pilegrzymi ŚDM w Krakowie z Papui Nowa Gwinea i Australii, którzy w liczbie 230 osób mieszkali w Bazie Lubogoszcz wracają do swoich krajów. Byli zachwyceni Polską oraz gościnnością i super jedzeniem w Bazie Lubogoszcz

Pielgrzymów, którzy mieszkali w Bazie Lubogoszcz było 238. łącznie z 11 krajów. Do Beskidu Wyspowego przybyli z inicjatywy Jakuba Błaszczyńskiego, koordynatora d.s. misji. Dlatego część pielgrzymów była ulokowana w schronisku rekolekcyjnym na Śnieżnicy.  Zarówno tam jak i w Bazie Lubogoszcz przebywali cały tydzień. – Nie mogli oni oczywiście nie spróbować naszego tradycyjnego „żurku lubogoszczańskiego” – mówi Maria Grzęda, kierownik ośrodka.

– Ale mieliśmy też dla nich urozmaicony jadłospis. tak, żeby poczuli się u nas jakby byli u siebie. Poznali naszą kulturę w pigułce, bo mogli obserwować występ zespołu Rabianie. Pani Katrzyna Wacławik z tego zespołu dla nich przygotowała wiele atrakcyjnych konkursów. Bawili się u nas świetnie, zostawiając wiele ciekawych opinii i słów zapisanych w naszej kronice – dodaje.

Zobacz również