OBW. Szczebel zdobyty przez 1200 turystów

OBW. Szczebel zdobyty przez 1200 turystów

Słoneczna pogoda była niewątpliwie sprzymierzeńcem i zachęciła turystów do niedzielnego wyjścia na górę Szczebel.

Wędrowcy mieli do wyboru wiele tras, który do prowadził ich na szczyt liczącego sobie 977 m.n.p.m

Jedni wędrowali szlakiem zielonym z Glisnego. Inni wybrali szlak czarny, za początek swej wędrówki wybierając Mszanę Dolną i Lubień.

 Jednak główna grupa turystów wyruszyła z Tenczyna. Piechurzy pod opieką Haliny Mikołajczyk odkrywali całkiem, do tej pory jeszcze nie uczęszczany nowy szlak. Niektórzy postarali się, aby tym najmłodszym ulżyć w tej wędrówce.

Na szczycie Szczebla  niektórych turystów mógł zadziwić całkiem nowy porządek. Trochę również odsłoniła się panorama Beskidu Wyspowego. Do tej pory widoczna tylko ze startowiska dla paralotniarzy.

Ponad tysiąc dwustu osobową grupę turystów powitał Kazimierz Szczepaniec Wójt Gminy Lubień.  Mszę Świętą Polową przy pamiątkowym głazie poświęconym Św. Janowi Pawłowi II odprawił ojciec Krzysztof Mleczkowski, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Tenczynie .    

Kiedy ekipa GOK-u w Lubniu  rozdysponowywała z grila kiełbaski beskidzkie przygotowane przez Firmę Markam z Kasinki Małej – organizatorzy akcji przystąpili do ogłoszenia zwycięzców w akcyjnych konkursach. Nagrody wręczał oprócz wójta Lubnia – Stanisław Biedrończyk – Przewodniczący Rady Gminy.

Wśród licznej grupy wędrowców  najmłodszym  okazała  się 11- miesięczna Barbara  Karpierz z Krzeczowa, a najstarszym 76-letni Józef Żurek z Rabki Zdroju.

Z najdalszego zakątka Polski przybyła siostra Wiesława Chmiel z Gdańska, a z najdalszego zakątka świata Janina Kościelniak z Toronto. Na szczycie Szczebla jednak można było spotkać międzynarodowe towarzystwo turystów z Anglii, Francji czy Norwegii.  

Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym i Gminie Lubień wykazali się Janusz Jędrocha z Tokarni przed Piotrem Kozą z Dobrej i Julią Banach z Lipowego.

Za rodzinne wędrowanie została wyróżniona rodzina Brzezickich z Lubnia i rodzina Karpierzów z Krzeczowa                                                                                    

Najmilszymi  wybrano Elżbieta Pasierb z Lubnia i  Eugeniusza Pasia z Tenczyna.

W sobotę 13 sierpnia turyści będą nocą zdobywać Miejska Górę. 

Zobacz również