Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy skradli Fiata 126 p, ELX

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy skradli Fiata 126 p, ELX

Policjanci z Limanowej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w nocy z soboty na niedzielę (20/21 sierpnia), w Limanowej z ul. Fabrycznej skradli Fiata 126 p, ELX. Samochód odnaleziony został w pobliskiej Laskowej – jest mocno uszkodzony.

Od początku w sprawie przewijało się dwóch mieszkańców Limanowej, 28 i 22 latek. Takie informacje przynosili świadkowie oraz gromadzony przez policjantówpionu kryminalnego materiał dowodowy.

– Pozwoliło to wczoraj (23 sierpnia) na zatrzymanie obydwu podejrzanych – mówi Stanisław Piegza, rzecznik KPP w Limanowej.

– Mężczyznom przedstawiono zarzut zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Przyznali się oni do tego zarzutu. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Mężczyźni po czynnościach zwolnieni, sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Przypomnijmy. Do kradzieży Fiata 126 p, ELX doszło w nocy z soboty na niedzielę (20/21 sierpnia), w Limanowej z ul. Fabrycznej. Jazda tym autem miała być jedną z atrakcji organizowanej w Limanowej imprezy samochodowej, gdyż układ kierowniczy tego auta był tak przerobiony, że kręcenie kierownicą w którąkolwiek ze stron powodowało że koła skręcały w przeciwnym kierunku – niezłe wyzwanie dla każdego kierowcy.

Nie przeszkodziło to jednak złodziejom w odjechaniu skradzionym samochodem
z parkingu.

Zobacz również