Rafał Majka brązowym medalistą IO w Rio

Rafał Majka z Zegartowic zdobył brązowy medal IO w Rio. Wyścig kolarski ze startu wspólnego wygrał Belg Greg Van Avermaet. Srebrny medal zdobył Duńczyk – Jakob Diemer Fuglsang.

Rafał Majka był bliski wygrania tego wyścigu. Jeszcze 1,5 km przed metą zawodnik pochodzący z Beskidu Wyspowego samotnie zmierzał do mety. Jednak na ostatnich metrach doszła go dwójka kolarzy. Zarówno belgijski kolarz Greg Van Avermaet jak i Duńczyk – Jakob Diemer Fuglsang więcej zachowali sił na finisz i to oni linię mety minęli przed Polakiem.

Gratulujemy Rafałowi brązowego medalu i sukcesu na który jak najbardziej zasłużył.

Do tej pory w historii startów na IO polscy kolarze z tej imprezy przywieźli dwa medale. W 1976 roku w Montrealu Mieczysław Nowicki zdobył brązowy medal, a cztery lata później na IO w Moskwie Czesław Lang wywalczył srebro.