50. rocznica koronacji Cudownej Figury Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej

50. rocznica koronacji Cudownej Figury Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej

W tym roku mija 50. rocznica koronacji Cudownej Figury Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się 11 września na placu koronacyjnym, gdzie 50 lat temu abp. Karol Wojtyła koronował Cudowną Figurę Matki Boskiej Bolesnej.

Mszę św. o godz. 11.00 odprawi bp Henryk Nowacki. Z kolei dzień wcześniej odbędzie się Sympozjum Maryjne „Mater Dolorosa – dzieje kultu i inspiracje
dla pobożności chrześcijańskiej”.

W tym roku uroczystości jubileuszowe przypadaja podczas odpustu, dlatego wierni będą w jego trakcie dziękować za 50 lat cudownego wizerunku i opieki Matki Boskiej Limanowskiej. 15 września również na placu koronacyjnym odbędzie się msza św., której będzie przewodniczył abp częstochowski – Wacław Depo.

Centralna uroczystość zaplanowana jest na 18 września. Przy ołtarzu polowym na placu koronacyjnym o godz. 11.00 odbędzie się msza św., w której wierni będą dziękować za 1050 Chrztu Polski i 50 rocznicę koronacji Cudownej Figury Matki Boskiej Bolesnej.

Więcej szczegółów na temat uroczystości jubileuszowych zdradza ks. dr Wiesław Piotrowski, proboszcz Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Zobacz również