Gmina Limanowa. 5 osób uprawiało konopie indyjskie?

Gmina Limanowa. 5 osób uprawiało konopie indyjskie?

Wczoraj (6 września), funkcjonariusze z wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, zatrzymali w jednej z miejscowości położonych na terenie Gminy Limanowa 5 osób w tym kobietę) podejrzewanych o uprawę konopi indyjskich.

W jednym z pomieszczeń na terenie posesji policjanci zabezpieczyli 16 sztuk sadzonek konopi w różnych fazach wzrostu, zabezpieczono również pewną ilość suszu roślinnego.  

– Sadzonki znajdowały się w donicach rozstawionych wzdłuż posesji – informuje Stanisław Piegza z biura prasowego KPP w Limanowej.

– Policjanci sprawdzili wszystkie pomieszczenia, a jedno z nich było w pełni przystosowane w urządzenia służące do prowadzenia całego procesu wzrostu roślin i przeróbki ich na gotowy produkt. W związku z tym osoby zatrzymane (w wieku od 23 do 53 lat) trafiły do komendy. Dwie z nich (w tym kobietę) po czynnościach zwolniono, natomiast 3 osadzono w aresztach tut. jednostki policji – dodaje S. Piegza.

Na poczet ewentualnych kar zabezpieczono samochód osobowy. W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, uprawa konopi zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 3, taka sama kara grozi za posiadanie środków odurzających.

Czynności są w toku.

Fot.:arch. TV28

Zobacz również