LGD Piękna Ziemia Gorczańska: W październiku pierwszy nabór wniosków

LGD Piękna Ziemia Gorczańska: W październiku pierwszy nabór wniosków

W miesiącu październiku LGD planuje przeprowadzić pierwszy nabór wniosków w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w zakresie podejmowanie działalności gospodarczej – tzw. PREMIA na start.

W okresie programowania 2014-2020 Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska działa na rzecz społeczności z terenu Gminy Mszana Dolna, Niedźwiedź i Miasta Mszana Dolna.  

– Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się nam pozyskać dofinansowanie na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) w wysokości  4 750 000 zł. – mówi Rafał Kubowicz, prezes LGD „Piękna Ziemia Gorczańska”.

– Zachęcam wszystkich zainteresowanych do uzyskania informacji na ten temat w biurze naszego LGD, a później składania wniosków. Zachęcam również do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczać informacje na ten temat – dodaje prezes stowarzyszenia.

Przyznane pieniądze są przeznaczone na następujące działania:

– podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej – to takie operacje realizowane indywidualnie przez beneficjentów.

– projekty grantowe – to operacje w których beneficjent będący w LGD udziela innym podmiotom wybranym przez LGD (grantobiorcom) grantów będących środkami finansowymi programu.

– operacje własne – to takie, w  których beneficjentem i realizatorem operacji będzie LGD.        

Wszystkich zainteresowanych po więcej informacji odsyłamy do strony Stowarzyszenia www.lgd.mszana.pl lub bezpośrednio do biura, które mieści się w Urzędzie Gminy Mszana Dolna ul. Spadochroniarzy 6 pok. 45.

 

Zobacz również