Przyszowa. Włamywacze elektronarzędzi w rękach policji

Przyszowa. Włamywacze elektronarzędzi w rękach policji

17 sierpnia policjanci z wydziału kryminalnego z Limanowej zatrzymali włamywaczy do budynków mieszkalnych w Przyszowej, którzy dokonali zaboru różnego rodzaju elektronarzędzi oraz sprzętu elektronicznego.

Zatrzymani dwaj złodzieje, 56-latek i 32-latek, to mieszkańcy powiatu limanowskiego. Włamali się do dwóch budynków mieszkalnych powodując łączne straty w wysokości prawie 13 tyś zł.

– Wobec podejrzanego 32-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, natomiast 56-latek dobrowolnie poddał się karze tj. miesiąc pozbawienia wolności – informuje Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji.

Mężczyzna ten przez jeden rok nieodpłatnie będzie pracował „społecznie” w wymiarze 25 godz w stosunku miesięcznym oraz zobowiąże się naprawić wyrządzoną szkodę. 

W tej samej miejscowości w czerwcu ubiegłego roku z jednego z garaży przy posesji 22-latek skradł zagęszczarkę do gruntu, podnośnik poduszkowy, klucz pneumatyczny oraz inne klucze o łącznej wartość prawie 4,5 tyś zł.

22-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się każe sześciu miesięcy ograniczenia wolności polegającej na obowiązku kontrolowanej nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godz w stosunku miesięcznym oraz obowiązku naprawienia szkody. 

Zobacz również