Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny w Limanowej

Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny w Limanowej

9 października w Limanowej odbędzie się VIII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz odbędzie się w ramach ogólnopolskich obchodów XVI Dnia Papieskiego, a także 50. rocznicy koronacji Piety limanowskiej. Uczestniczyć w nim będą osoby z całej diecezji tarnowskiej. Spodziewanych jest około 3000 osób

Marsz w Dicecezji Tarnowskiej.

W Diecezji Tarnowskiej zainicjował marsze Jacek Bulzak. Pierwszy oficjalny marsz odbył się w Tarnowie 10 pazdziernika 2010, w Nowym Sączu był drugi w 2011, poźniej Mielec (2012), Bochnia (2013), Dębica (2014), Brzesko (2015). W tym roku przyszła kolej na Limanową. Marsze są połączone z obchodami Dnia Papieskiego.

Skoro więc obrona życia to “zadanie” i “każdy jest wezwany” – jak realizować to w praktyce? Dr med J. Willke z USA, światowej sławy obrońca życia, wskazuje cztery drogi:

I Modlić się – Rola modlitwy jest fundamentalna – ona powinna poprzedzać każde ludzkie działanie. Każdy z nas powinien podjąć systematyczną i wytrwałą modlitwę (uczestnictwo we Mszy św., włączenie się w Krucjatę Modlitwy w Obronie Dziecka Poczętego, podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, krótka modlitwa “Zdrowaś Maryjo…”, “Pod Twoją obronę..”itp).
 
II Uczyć się – Powinniśmy zdobywać rzetelne informacje, oparte na argumentach ze świata nauk medycznych, historycznych, prawnych, socjologicznych. Tylko one dadzą nam argumenty, którymi możemy zwalczać fałsz i dezinformację, szerzoną przez media i środowiska liberalne.
 
III Uczyć innych – Uczyć innych to znaczy zawsze i zdecydowanie opowiadać się za życiem, demaskować metody zwolenników aborcji, przekazywać prawdę o rozwoju dziecka, przypominać, jaki jest Boży plan w odniesieniu do człowieka. Zadanie to można spełniać w różnoraki sposób: poprzez media, akcje w szkołach, parafiach, wykorzystywanie materiałów pro-life w gablotach, przychodniach lekarskich, stronach społecznościowych w internecie itp.
 
IV Pomagać – Pomocą należy objąć głównie samotne matki i rodziny wielodzietne – ale także chorych, starych i samotnych, udzielając wsparcia materialnego i duchowego. Można to czynić przez instytucje społeczne, organizacje charytatywne, telefony zaufania, itp. – ale także przez osobisty kontakt z człowiekiem potrzebującym pomocy.
Pontyfikat Świętego Jana Pawła II był wielką promocją rodziny i jej fundamentalnych wartości, szczególnie ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzez organizację Marszu chcemy włączyć się w nauczanie Papieża Polaka, co ma szczególne znaczenie w roku obchodzenia Jubileuszu 50-lecia Koronacji Cudownej Figury Matki Boskiej Bolesnej

Taki jest cel tego Marszu – pokazać, że jesteśmy piękni – bo żyjemy! Że życie jest piękne! Że świat, który otrzymaliśmy we władanie jest piękny! I jak dobry jest Bóg, który dał nam to wszystko w darze.

Zobacz również