Porucznik Borewicz zawita do limanowskiej biblioteki

Porucznik Borewicz zawita do limanowskiej biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z aktorem i dziennikarzem Bronisławem Cieślakiem oraz Piotrem K. Piotrowskim (autorem książki „07 zgłasza się – opowieść o serialu”). Spotkanie odbędzie się 20 października (czwartek) o godzinie 17.00 w limanowskiej MBP (ul. M. B. Bolesnej 13). Wstęp wolny.

Bronisław Cieślak najbardziej znany jest dzięki roli porucznika Sławomira Borewicza, w serialu „07 zgłoś się” (reż. Krzysztof Szmagier), chociaż debiutował przed kamerą jako inżynier Bogdan Zawada („Znaki szczególne”).

– Dlaczego telewizja zamieniła kolejność wyświetlania tych dwóch filmów? Skąd wzięło się imię i nazwisko najbardziej rozpoznawalnego funkcjonariusza MO z czasów PRL-u? Jakie były kulisy powstawania „07”? A także czy łatwo jest napisać książkę o kultowym serialu telewizyjnym? Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w czasie brawurowego spotkania z Bronisławem Cieślakiem oraz Piotrem K. Piotrowskim, autorem pozycji „07 zgłasza się – opowieść o serialu”. Będzie też o prywatnym życiu pana Sławka, o filmie „Wściekły”, o Malanowskim i o cenzurze. Pokażemy mnóstwo prezentacji i fragmentów filmów. Dobra zabawa – GWARANTOWANA! – zachęcają organizatorzy.

Zobacz również