Weekend na drogach. Sarna, zmienna aura i błąd kierowców

Weekend na drogach. Sarna, zmienna aura i błąd kierowców

Zmienna aura, a także błąd kierowców, to najczęstsze przyczyny, które w miniony weekend doprowadziły do kilku kolizji na terenie naszego regionu. Z kolei w Przenoszy przed maskę wyskoczyła sarna, co doprowadziło do kolizji na drodze.

O godz. 15:00 w Limanowej na ul. Żwirki i Wigury, 23-letni kierujący pojazdem marki Skoda Octavia na łuku drogi w prawo nie dostosował prędkości do warunków panujących drodze w wyniku czego uderzył w przydrożny przepust. Kierowca był trzeźwy. Został ukarany mandatem.

O godz. 14:20 w Krasnem-Lasocicach, 23-letni kierujący samochodem marki VW Golf w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem a następnie zjechał do przydrożnego rowy po czym uderzył w ogrodzenie przy prywatnej posesji. Kierujący trzeźwy, a sprawca kolizji został ukarany mandatem.

W niedzielę 9 października 2016 nr o godz. 22:40 w miejscowości Przenosza doszło do zdarzenia drogowego. Pod prawidłowo jadący pojazd marki Audi A3 wtargnęło dzikie zwierzę (sarna) w którą kierujący uderzył. A następnie w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami w tył pojazdu Audi uderzył kierujący samochodem marki Mitsubishi Carisma. Kierujący byli trzeźwi.

49-letni kierujący pojazdem marki Mistubishi został ukarany mandatem. 

Zobacz również