Akcja „Znicz 2016” na drogach w regionie. Trzech nietrzeźwych kierowców

Akcja „Znicz 2016”  na drogach w regionie. Trzech nietrzeźwych kierowców

Akcja „Znicz 2016” – jedno z największych zabezpieczeń policji w skali kraju rozpoczęło się w piątek 28 października i trwało aż 6 dni do środy 2 listopada. Podczas tegorocznej akcji „Znicz 2016” na terenie powiatu limanowskiego odnotowano 12 kolizji drogowych.

W powiecie limanowskim przez wszystkie te dni nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało około 230 policjantów. Funkcjonariusze  sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, prędkość z jaką poruszały się po drogach, ale również regulowali ruchem na skrzyżowaniach i w rejonie cmentarzy aby utrzymać przejezdność i upłynnić ruch.

W czasie działań zatrzymano 3 kierujących pod wpływem alkoholu.

29 października policjanci zatrzymali kierującego ciągnikiem rolniczym który miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a także kierującego samochodem marki subaru który o godz. 7.30 rano miał 0,6 ‰. W poniedziałek 31 października policjanci w Mszanie Dolnej zatrzymali 35-letniego kierującego samochodem marki VW który miał 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W ubiegłym roku (30.10 – 2.11 – Znicz 2015), na drogach naszego powiatu odnotowano  7 kolizji i zatrzymano 3 kierujących pod wpływem alkoholu.  

Zobacz również