Ćwierćfinał Justyny Kowalczyk w sprincie na otwarcie sezonu

Ćwierćfinał Justyny Kowalczyk w sprincie na otwarcie sezonu

W fińskiej stacji narciarskiej Ruka, rozpoczęła się kolejna edycja Pucharu Świata w biegach kobiet i mężczyzn. Dla naszej znakomitej narciarki – Justyny Kowalczyk to szesnasty, kolejny sezon w pucharowej karuzeli.

 Rafał Kubowicz

  W dniu dzisiejszym rywalizowano w sprincie stylem klasycznym. Eliminacje zakończyły się sukcesem reprezentantki gospodarzy Kristy Parmakoski. Podopieczna trenera Wierietielnego, zajęła bardzo dobrą piątą pozycję. Ćwierćfinał z udziałem Justyny był mocno obsadzony (m.in. Stina Nilsson, Krista Parmakoski, Astrid Jacobsen, Laura Mononen).

Niestety nasza zawodniczka popełniła mnóstwo błędów taktycznych, skutkiem czego było odpadnięcie z dalszej rywalizacji.  Zaczęło się od wyraźnego falstartu, a skończyło się złym wyborem toru, podczas ostatniego podbiegu. Inauguracyjne zawody wygrała Stina Nilsson ze Szwecji. Nasza najlepsza narciarka podkreślała po zawodach; „Czuje się mocna, narty były dobrze przygotowane, tylko popełniłam kilka błędów”.  Zawodniczka z Kasiny Wielkiej z całą pewnością wyciągnie wnioski, z tego niezbyt udanego startu. Tandem Kowalczyk – Wierietielny jest bardzo doświadczony. Tak więc „pierwsze koty za płoty”….

   Jutro bieg na 10 km stylem klasycznym. Właśnie ten dystans i styl jest głównym celem sezonu. Na Mistrzostwach Świata w Lahti rozegrany zostanie 28 lutego 2017 i prawdopodobnie będzie jedynym startem Justyny. Niedzielna relacja z zawodów w Eurosporcie 1 oraz TVP 2 – początek 9:15

   Kuusamo: wyniki sprintu stylem klasycznym kobiet – 1,4 km 

  1.  Stina Nilsson (Szwecja)   3:21,61
  2. Maiken Caspersen Falla (Norwegia)   strata 0:17 s
  3. Heidi Weng (Norwegia)   strata 0:69 s

… 16. Justyna Kowalczyk (Polska)

Zobacz również