Limanowa. 9 listopada odbędzie się akcja "Oddaj krew, podziel się życiem"

Limanowa. 9 listopada odbędzie się akcja "Oddaj krew, podziel się życiem"

Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa pn. "Oddaj krew – podziel się życiem", organizowanej przez Biuro Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej, przy współpracy Szpitala Powiatowego w Limanowej i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Limanowej.

Zbiórka krwi odbędzie się 9 listopada (środa) br. w sali konferencyjnej – 201,  Starostwa Powiatowego w Limanowej ul. Józefa Marka 9 (wejście od restauracji  „Stary Browar”).  Akcja prowadzona będzie w godzinach od 8.00 do 12.00. 

Dawcą krwi może być każda zdrowa osoba, która wyraża chęć pomocy innym, będąca w wieku 18 – 65 lat, posiadająca ze sobą dowód tożsamości (ze zdjęciem, nr. PESEL, adresem).

Dawca powinien być po lekkim śniadaniu oraz w ciągu ostatnich 24 godz. nie spożywać alkoholu oraz nie zażywać leków zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna), na 5 dni przed oddaniem krwi.

Każdy z dawców otrzyma:
– posiłek regeneracyjny (ekwiwalent 4500 kcal)
– zwolnienie pełnopłatne z pracy a uczniowie usprawiedliwienie z zajęć szkolnych w dniu oddawania krwi.
– dokument z grupą krwi, pełny wynik badania krwi (do odbioru w siedzibie RCKiK oddział w Limanowej – budynek Szpitala).

Zebrana podczas akcji krew zostanie przekazana na potrzeby Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Zobacz również