Limanowa w czołówce Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego

Limanowa w czołówce Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego

14 listopada w Sali Kolumnowej Sejmu RP ogłoszono wyniki XIV Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Tegorocznymi zwycięzcami zostali: Kleszczów, Dziwnów, Karpacz i Gliwice.

Dyplom  i gratulacje dla Miasta Limanowa za 5 miejsce w rankingu odebrał Burmistrz Miasta Władysław Bieda. Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni i należymy do ścisłej czołówki najlepiej rozwijających się gmin w Polsce. Warto podkreślić, że nie jest to pierwsze wyróżnienie dla naszego Miasta w tym rankingu. Zauważeni zostaliśmy w 2013 roku, zajęliśmy wówczas 8 miejsce, rok później, tj. w 2014 roku, powtórzyliśmy to osiągnięcie, natomiast w 2015 r. awansowaliśmy na miejsce 5.

Podstawą rankingu, opracowanego pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, jest 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy, a materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Wyniki rankingu odzwierciedlają, w sposób wiarygodny i przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu. 

Źródło:miasto.limanowa.pl

Zobacz również