Mszana Dolna. Konferencja z okazji Dnia Zdrowia i Urody

Mszana Dolna. Konferencja z okazji Dnia Zdrowia i Urody

Wykład na temat pielęgnacji cery trądzikowej, profesjonalne i zdrowe makijaże, badanie składu ciała, ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także pokaz zajęć pilates i fitness – to najważniejsze punkty programu pierwszego Dnia Zdrowia i Urody, który odbył się w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej.

Panie, które odwiedziły mszańską „Jedynkę”, mogły bezpłatnie skorzystać z porad kosmetyczki Joanny Ciężadlik, właścicielki gabinetu kosmetyki profesjonalnej „Ecru”.          W ofercie był również makijaż, wykonywany przez wizażystkę salonu – Aleksandrę Leśniak.  Dietetyk Alicja Gałka, właścicielka firmy „Top Dietetyk”, mieszczącej się w przychodni „Osmed” w Mszanie Dolnej, dokonywała badania składu ciała za pomocą specjalistycznej aparatury. Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przybliżyły Joanna Huber i Karolina Niedośpiał – instruktorki Maltańskiej Służby Medycznej. Chętni mogli również uczestniczyć w pokazowych zajęciach prowadzonych przez organizatorki wydarzenia – Katarzynę Milenikiewicz oraz Martę Bijatowską, nauczycielki wychowania fizycznego. Wśród uczestników spotkania rozlosowano upominki i bony na zabiegi pielęgnacyjne, ufundowane przez gabinet „Ecru” oraz karnety na zajęcia prowadzone przez instruktorki firmy „Studio Ruchu”.

– Celem spotkania było propagowanie postawy prozdrowotnej, co wynika m.in. z podstawy programowej. Miejsce też nie było przypadkowe. Mszańska hala sportowa jest bowiem otwarta codziennie i mogą z niej korzystać nie tylko uczniowie. Dyrektor Anna Górska sprzyja nowym pomysłom, tym bardziej, że ze szkołą od wielu lat współpracuje Maltańska Służba Medyczna, a także absolwenci, którzy dziś zawodowo zajmują się szeroko pojętym zdrowiem, tak jak Joanna Ciężadlik czy Karolina Niedośpiał. Cieszy dość duża frekwencja. Wśród uczestniczek znalazły się zarówno nastolatki, jak i panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pokaz udzielania pierwszej pomocy zainteresował wiele mam z małymi dziećmi. To świadczy o zapotrzebowaniu na podobne inicjatywy. Dlatego na pewno będziemy organizować takie spotkania cyklicznie – stwierdza Katarzyna Mielnikiewicz.

Patronat nad pierwszym Dniem Zdrowia i Urody objęła Anna Górska – dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej. 

Zobacz również