Mszana Dolna. Nie dla alkoholu za kierownicą – apelują przedszkolaki

Mszana Dolna. Nie dla alkoholu za kierownicą – apelują przedszkolaki

W czwartek, 9 listopada dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej w Mszanie Dolnej wzięły udział w marszu trzeźwości w ramach kampanii „No promil – no problem”. Przedszkolaki przeszły ul. J. Marka w swojej miejscowości niosąc balony które promowały trzeźwość wśród kierowców.

Miejskie Przedszkole nr 2 w Mszanie Dolnej bierze czynny udział w społecznej akcji mającej na celu zapobieganie zjawiskom złych zachowań u kierowców i zagrażającym bezpieczeństwu na drogach – prowadzeniu pojazdów pod wpływem alkoholu.

Działania te mają za zadanie uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że na tego typu zachowanie nigdy nie będzie społecznego przyzwolenia.

W ramach współpracy Miejskiego Przedszkola nr 2 z policją, funkcjonariusze z Mszany Dolnej przeprowadzili badania trzeźwości wśród kierowców. Biorący udział w akcji kierowcy wykazali się wzorową i odpowiedzialną postawą godną naśladowania. Dzieci nagradzały ich brawami, cukierkami oraz balonikami promującymi akcję.

Podczas przygotowań do marszu nauczycielki przeprowadziły na zajęciach pogadanki na temat akcji, a dzieci wraz z rodzicami wykonali prace konkursowe promujące trzeźwość. Aktualnie obejrzeć je można w Bibliotece Miejskiej w Mszanie Dolnej, gdzie została zorganizowana pokonkursowa wystawa pt. „Trzeźwy świat dziecka”.

mszana-dolna.eu

Zobacz również