Mszana Dolna. Rzucili kamień w świątynię Bożego Miłosierdzia

Mszana Dolna. Rzucili kamień w świątynię Bożego Miłosierdzia

Policjanci z Mszany Dolnej będą wyjaśniać akt wandalizmu do którego doszłóo w nocy z 12/13 listopada. Nieznani sprawcy rzucili kamień w oszkloną ścianę kościoła Bożego Miłosierdzia w Mszanie Dolnej.

– Poinformowałem o tym fakcie moich parafian na wszystkich niedzielnych mszach świętych – mówi ks. Tadeusz Mrowca, proboszcz parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Mszanie Dolnej. – Ten akt zasługuje na potępienie, ale nie chciałbym uogólniać i mówić, że to celowe działanie – dodaje.

Ks. Tadeusz Mrowca nie chciał się wypowiedzieć przed naszą kamerą. W niedzielę, a więc zaraz po tym zdarzeniu na miejscu pojawili się policjanci z komisariatu policji w Mszanie Dolnej. Zebrali oni wszystkie dowody wspomnianego akty wandalizmu i będą wyjaśniać sprawę. Zgłoszenie zostanie przyjęte dopiero po jego zaprotokołowaniu. tego jeszcze nie uczynił ks. Tadeusz Mrowca.

– Mamy monitoring i myślę, że ten dowód policji pomoże wyjaśnić całe zajście.  Przestrzegałbym przed uogólnianiem, bo nie wiadomo, kto tego czynu dokonał.

Kilka miesięcy wcześniej ze skrzyżowaniu u zbiegu ulic Kolbego, Zakopiańskiej i Krakowskiej nieznana osoba skradła drewniany krzyż z wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego. Pięć dni później została odnaleziona nad brzegiem Mszanki.

– Nie łączyłbym tych dwóch zdarzeń – zaznacza ks. T. Mrowca. Jestem tym faktem zbulwersowany, ale liczę, ze sprawa się wyjaśni – zaznacza.

To nie jedyny przepadek w ostatnich miesiącach na terenie Mszany Dolnej, kiedy, to  wydaję się, że w mieście komuś, coś lub coś się nie podoba. Została stłuczona tablica informacyjna z cmentarza mszańskich Żydów, a na znakach w mieście pojawiły się obraźliwe naklejki w tym temacie.

Zobacz również