Mszana Dolna. Strażacy ćwiczyli akcje gaśnicze i ratunkowe w zakładzie "Bogmar"

Mszana Dolna. Strażacy ćwiczyli akcje gaśnicze i ratunkowe w zakładzie "Bogmar"

12 Listopada na terenie zakładu produkcyjnego stolarki okiennej PCV, ALU i bram "Bogmar" przy ulicy Mroza w Mszanie Dolnej odbyły się ćwiczenia okolicznych jednostek OSP.

Ok godziny 14.00 dyżurny SKKP w Limanowej otrzymał zgłoszenie o pożarze w zakładzie stolarki okiennej w Mszanie Dolnej, zapaliła się maszyna służąca do zgrzewania w procesie produkcji.

Pożar szybko się rozprzestrzeniał bezpośrednio zagrażając magazynowi oleju i składowi opału. 28 pracowników firmy samodzielnie opuściło zagrożone miejsca, część z oparzeniami dłoni, część podtrutych dymem, jednakże 2 pracowników pozostało wewnątrz palącego się pomieszczenia.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu zagrożonych budynków, opatrzeniu rannych, wydobyciu poszkodowanych z palącej się hali produkcyjnej oraz innych czynności niezbędnych do przeprowadzenia skutecznej akcji ratowniczo-gaśniczej. Nad prawidłowym przebiegiem wykonywanych czynności czuwali nasi koledzy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy kontrolowali przebieg całych ćwiczeń, którymi kierował dh. Marek Szczypka. Manewry zakończyliśmy o godz. 16.

Na miejscu ćwiczyło 60 strażaków z jedenastu jednostek OSP z terenu miasta i gminy Mszana Dolna oraz gminy Niedźwiedź.

Źródło:OSP Mszana Dolna

Zobacz również