Weekend na drogach. Pijany piątek i 13 kolizji w sobotę i niedzielę

Weekend na drogach. Pijany piątek i 13 kolizji w sobotę i niedzielę

Ostatni weekend na drogach limanowszczyzny to 13 kolizji drogowych, w których na szczęście nikt poważniej nie ucierpiał, kierowcy – uczestnicy zdarzeń trzeźwi.

Główne przyczyny tych sytuacji to wciąż zbyt mała uwaga jaką kierowcy poświęcają podczas skręcania czy też cofania. Dosyć często dochodzi do najechania na tył poprzedzającego pojazdu, jadąc w „sznurze” aut zbyt szybko nasza koncentracja skupia się na czymś innym niż jazda i dochodzi do stłuczek, są one nie zbyt groźne w skutkach ale pokazują. że ta uwaga na drodze nie jest mocna.  

Jeszcze słabszą uwagę na drodze mieli ci kierujący, którzy pomimo  apeli i przestróg, jednak siedli za kierownicę po alkoholu. W piątek 18 listopada aż trzech kierowców zostało złapanych na „podwójnym gazie”.

O godzinie 15.00 w Limanowej na ul. Matki Boskiej Bolesnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Renault 27-latka. Kierowca miał w wydychanym powietrzu 1.2 promila alkoholu – stracił prawo jazdy. 

Przed godziną 18.00 również w Limanowej na ul. Piłsudskiego, kierujący Audi 38 latek, miał problemy z utrzymaniem samochodu w jednym pasie jezdni, auto szlaczkiem jechało ulicą. Na szczęście całą sytuację widziała postronna osoba, która o swoich obawach poinformowała dy. KPP Limanowa. Skierowani na miejsce policjanci zbadali na zawartość alkoholu 38 latka i okazało się, że ma on w  wydychanym powietrzu 2.8 promila alkoholu. Ten kierujący również stracił uprawnienia.

Przed godziną 23.00 również w Limanowej też na ul. Piłsudskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej, kierującego Seatem 33-latka. Mężczyzna ten miał w wydychanym powietrzu 2.3 promila alkoholu, nie stracił uprawnień bo ich w ogóle nie posiada. 

Sprawy trafią do sądu, a prowadzone są w limanowskiej komendzie policji.   

-Przestrzegamy, że jazda pod działaniem alkoholu to ogromne zagrożenie dla            wszystkich uczestników ruchu, kierowcy muszą się liczyć z dotkliwymi karami finansowymi, a uprawnienia mogą być zatrzymane na wiele lat, ich powtórne otrzymanie wiąże się z ponownymi kursami i wszystkimi egzaminami, co oczywiście niesie za sobą kolejne spore wydatki. Warto to wszystko mieć na uwadze gdy przyjdzie komuś myśl aby kierować samochodem po wcześniejszym spożywaniu alkoholu – zaznacza Jolanta Mól z limanowskiej policji.  

Zobacz również