Kasina Wielka. Już w styczniu przy drodze wojewódzkiej powstaną przystanki

Kasina Wielka. Już w styczniu przy drodze wojewódzkiej powstaną przystanki

Do końca stycznia 2017 roku mają potrwać prace związane z budową zatok przystankowych przy drodze wojewódzkiej 964 w Kasinie Wielkiej. Inwestycja kosztowała niewiele ponad 481 tys. złotych.

Kosztami budowy dwóch zatok przystankowych i wykonania projektu podzieliły się UG w Mszanie Dolnej i Urząd Marszałkowski, który na ten cel wyłożył 221 tys. złotych. Resztę pieniędzy pochodzi z budżetu gminy.

– Mam nadzieję, że przystanki przysłużą się mieszkańcom – mówił jeszcze przed świętami na sesji Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna. Cieszę się, że ten projekt po naszych staraniach udało się w końcu zrealizować, bo w ten sposób zwiększy się bezpieczeństwo na ruchliwej drodze wojewódzkiej.

Być może gmina postara się o budowę co najmniej dwóch przystanków w ciągu drogi gminnej przez część miejscowości. O taki apelował Adam Wrzecionek, radny gminy i mieszkaniec Kasiny Wielkiej.

– Pochylimy się nad tym apelem mieszkańców tych osiedli. Wiem, że przewoźnik Pan Stanisław Dudzik od 20 lat realizuje swoje usługi na tej trasie, ale My też jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów. Na pewno powołamy komisje, która zajmie się tym tematem i tak jak w przypadku wsi Olszówka mniejszym nakładem finansowym uda nam się te przystanki wytyczyć – dodał B. Żaba.

Zobacz również