Region. 5 kolizji w ciągu minionego weekendu

Region. 5 kolizji w ciągu minionego weekendu

W miniony weekend policjanci z naszego regionu odnotowali 5 kolizji. Groźnie wyglądające zdarzenia miały miejsce w Mszanie Górnej, Tymbarku, Piekiełku i Łososinie Górnej.

W Tymbarku ok godz. 10:40 34-letnia kierująca samochodem marki Mazda podczas cofania z prywatnej posesji „zajechała” drogę prawidłowo jadącemu drogą publiczną kierującemu samochodem marki VW Touran. Kierująca była trzeźwa, została ukarana mandatem.

W Piekiełku o godz. 12:15 kierujący samochodem VW Passat mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Renault Laguna po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki VW Touran, który jechał z przeciwnego kierunku. 20-letniego sprawcę kolizji ukarano mandatem karny.

O godz. 13:00 w Łososinie Górnej, 77-letni kierujący samochodem marki Suzuki nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie przy posesji. Kierujący trzeźwy, ukarany mandatem. 

W Limanowej na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Kopernika i Jana Pawła II, 26-letni kierujący samochodem marki Opel Signum nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w związku ze znakiem B-20 „Stop” w wyniku czego doprowadził do zderzenia czołowego z samochodem marki Peugeot 206. Sprawca kolizji ukarany mandatem.

Zobacz również