Region. "Andrzejkowi" dealerzy narkotyków w rękach policji

Region. "Andrzejkowi" dealerzy narkotyków w rękach policji

W miniony weekend w ramach z prowadzonych działań „Andrzejki 2016” policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej dokonali zatrzymania siedmiu osób w związku z naruszeniami ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

O godz. 21:40 w Roztoce (gm. Łukowica) policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki VW Polo. W trakcie kontroli policjanci znaleźli środki odurzające w postaci 1 grama marihuany. Zatrzymano kierowcę i dwóch pasażerów. 21-letni kierujący przyznał się do posiadania środków odurzających, w związku z podejrzeniem, że mógł kierować pojazdem w stanie po użyciu środków odurzających pobrano mu krew do badań i zatrzymano prawo jazdy.

O godz. 20:00 w Limanowej funkcjonariusze zatrzymali pojazd marki Jaguar w którym podróżowało czterech mężczyzn – mieszkańcy miasta i gminy Limanowa w wieku od 21 do 32 lat. Mężczyźni posiadali przy sobie 17 porcji dilerskich amfetaminy. Wszyscy zostali zatrzymani w policyjnych aresztach. Trzem zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających – mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów. 32-letniemu kierującemu pobrano również krew do badań w związku z podejrzeniem, że mógł kierować pojazdem w stanie po użyciu środków odurzających. Dokonano zabezpieczenia majątkowego na kwotę 11500 zł na poczet grożących kar.

Nadal trwają czynności w powyższych sprawach. Zgodnie z art.62ust.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, każdy kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Zobacz również